Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valamit lehet tenni a gyors...

Valamit lehet tenni a gyors bőröregedés ellen a 20as éves elején?nagyon el vagyok keseredve

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves lány vagyok és nagyon szomorú vagyok mert irtó gyorsan öregedik a bőröm. 20éves koromig kb 14nek néztem ki, de azóta csak romlik a helyzet. Egy kislány azt mondta hogy kb 30nak néz, többen megjegyezték hogy idősebbnek tűnök. Mindent használok az arcomra, retinol, hialuron, c vitamin, koffein, fényvédelem, hidratálás, szedek vitaminokat is de semmi nem használ. Nagyon csúnya a bőröm, látszik már a nevetőránc, szarkalábak vannak a szememnél, a szám kissebb lett, a szemöldököm lejjebb került. Nagyon szomorú vagyok, szinte minden nap elsírom magam a tükör előtt, a barátnőimnek még hibátlan a bőrük. Ezek az esztétikai kezelések pedig irreálisan drágak, semmi esely ezeket valahogy tb támogatással igénybe venni? Pl a hyaluron töltést, vagy a bioszál behúzást? 22 évesen sajnos nincsen több száz ezrem erre, de a mentális egészsegem meg teljesen rámegy erre mert túl hiú vagyok. Nektek esetleg vam valami tippetek? Vagy valami olcsó de hatékony kezelés ötlet?



2022. dec. 3. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltetlenul a borod miatt van. Hacsak nem szolizol mar legalabb 5 eve naponta es nem szivsz el 2 doboz cigit, nem hiszem, hogy annyira rancos es aszott lenne a borod 22 evesen, mint ahogy ezt itt beallitod.


Vannak, akik kinezetre kicsit koravenek. Az arcszerkezeted, a kinezeted, ahogy beszelsz, mind ezt sugallja. Ez nem rossz dolog, nem vagyunk egyformak, nem kell tragikusan felfogni. Na meg mondjuk egy kislany szavara se kell adni, kit erdekel :D

Szerintem nagyon figyeled magad, csak ezzel foglalkozol, ez is lehet a baj.

De amugy tudatos borapolo vagy, ennyit tudsz tenni otthon. Ezen kivul mar csak az erosebb kozmetikai kezelesek maradnak. Termeszetesen nincs ra tb.


Talan hasznosabb lenne neked egy pszichologus, mint a kezelesek, mert az ido mulasaval te ebbe bele fogsz betegedni.


A szem korul amugy senkinek se tukorsima a bor, nevetorancom meg nekem is van, de mar 15 evesen is volt. Ez genetika is.

2022. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert nem ismered a bőröd, és nem a valódi problémákra használod a sok kenceficét. És a felvitel módja sem mindegy. Nem masszírozunk szinte semmit, mindent paskolunk, a szemkörnyéket nyomogatjuk a termékkkel orrtól kifelé a fül iranyába. És a csontra visszük a termékeket. Retinol abszolút felesleges még. Szakmabeli vagyok. De ez nagyon összevissza van, nem csodálkozom, ne haragudj, ha nem látod jónak. Írj, ha gondolod, segítek szivesen, mit hova, hogyan, milyen problémára.
2022. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem szolizok, de nagyon fehér és érzékeny a bőröm, a fényvédelemre pedig csak kb két éve kezdtem el odafigyelni. Amikor kamasz voltam akkor meg a bőrgyógyasz egy csomó hámlasztót írt fel nekem mert nagyon durván pattanásos voltam, de nem hívta fel a figyelmem a fényvedelemre, meg nekem se jutott még ez 14-17évesen magamtól eszembe és lehet ez is baj.
2022. dec. 3. 15:08
 4/7 A kérdező kommentje:
meg ilyen nagyon nagyon fénytelen és fakó a bőröm. Mintha 10 éves korom óta vmi kemény drogot tolnék kb.
2022. dec. 3. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Elöször is menj el orvoshoz, csináltass egy vérképet meg vizsgáltasd ki magad, mert jó eséllyel egészségügyi okai vannak.

Másodszor ezt a rengeteg kenceficét hagyd el, ilyen sok csak tönkreteszi a börödet. Böven elég egy lemosó, meg esetleg egy-egy nappali-éjszakai krém, de a börtipusodnak megfelelö.

2022. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szőlőmagolajt használok+kollagént
2022. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot. Még ha nem is foglalkoznak konkrétan betegekkel, talán ismernek olyanokat, akik hasonló területen dolgoznak:

[link]

2022. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!