Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok valamit mondani...

Tudnátok valamit mondani gyomortükrözésel kapcsolatosan? Mennem kéne mert alandoan hanyingerem van es faj a gyomrom ha megeszek valamit…de viszont nagyon félek elmenni…Szlovákián lakom..Nem lehet altatásban kérni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 6. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
de lehet
2022. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Először is menj el a háziorvosodhoz. Ő majd beutal a gasztroenterológiára, és ott kikérdeznek, megnéznek pár dolgot, és az alapján tudják eldönteni, hogy kell-e egyáltalán gyomortükrözés.


Lehet, hogy "csak" refluxod van.... Amit tudnak gyógyszeresen + diétával kezelni.

2022. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem voltam, de barátnőm igen. Kimondottan kellemetlen pár napig utána, de a kezelés amit utána kapsz megszünteti a fájdalmat, hányingert, így megéri. Neki is ezek a tünetei voltak, baktériumfertőzés okozta.
2022. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé kellemetlen de nem fájdalmas. Ajánlottak érzéstelenítőt, de nem kértem, nem tudom úgy mennyivel jobb
2022. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Teszteld ki előbb szakikkal , a szonda szétkapja a garatot gyomrot

több ismerős azóta reflux és fulladasos ingerben rekedt .

2022. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Enis feltem tole. Nem lesz semmi. Az oldaladra Kell fekudni. Es super ovatosan es jol egy mmes csovet dugnak le.

Vekonyabb egy vekony mekis suktkrumplinal :) tenyleg ne aggodj. Enis ugy feltem de nem Kell.

2022. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5: ez így nem igaz!

Ettől nem lesz senkinek refluxa - fogalmad sincs a betegség mibenlétéről és okairól!


Olyan vékony csövet küldenek le, aminél ötször nagyobb dolgokat lenyelsz étkezés közben...

2022. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 2 hónapja voltam altatásos gyomortükrözésen. Én magánba csináltattam, sajnos nem olcsó mulatság, de nekem minden forintot megért, és ha anyagilag megteheted, akkor nagyon ajánlom neked! Én is gyűjtöttem rá és sokat gondolkoztam rajta de egyáltalán nem bánom. Mondjuk én pánikbeteg vagyok, és az orvos nem csinálta volna meg altatás nélkül. Jó nyilván találhattam volna olyat is, akit ez nem érdekel, de valóban pánikolós vagyok, azért is döntöttem végül az altatásos mellett. Megcsinálták, az egész procedúra altatással együtt kb 30 perc volt, nem éreztem utána semmit, nem fájt a gyomrom, sem a nyelőcsövem, vagy bármim, kb mintha meg sem történt volna. 1 hét múlva lett szövettan eredmény, és el is kezdődött a refluxom kezelése!

Valóban vékony a cső, de nyilván kellemetlen, mert folyamatosan nyelni kell le, meg öklendezel stb. Szerintem embertől függ, ki hogy bírja, mert van aki traumának élte meg kb, és van aki szerint semmiség az egész. Te ismered magad, milyen vagy, ha megengedheted magadnak az altatásot (nem tudom, hogy sztk-san csinálnak-e vagy csak magánba) akkor mindenképp azt válaszd! :)

2022. dec. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat… nagyon sok savam is van barmit megeszek itt a torkomon es egyszeruen nagyon szarul vagyok van hogy szedulok stb voltam már orvoshoz vér minden rendben van az ultrahang is semmit nem találtak és igy nagyon szar élni
2022. dec. 6. 20:46
 10/10 NTBS ***** válasza:
100%
Kellemetlen érzés. De, ha kell ne halogasd.
2022. dec. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!