Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha beázik a cipőtök vagy...

Ha beázik a cipőtök vagy pocsolyába léptek akkor le szoktátok azt venni? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
Elsőre hülye kérdés lehet de akkor nem jobb ilyenkor mezítláb tovább menni? Azon logika alapján hogy ha télen valaki beesik a hideg jeges tóba akkor nem szabad a vizes ruhában maradni. Igaz lehet ez a cipőre is? Arról nem beszélve hogy biztosan már csak jobb érzés is mint a vizes cipőben cuppogni.

2022. dec. 16. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nem jobb. A víz egy darabig a lábadtól meleg marad. Nyílván érdemes azonnal hazafelé venni az irányt, ha lehetséges, és ott levenni, megszárítani. De meztélláb csasztatni mínusz ötben a nagykörúton... na nem :))))
2022. dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Logikusnak tűnő gondolatmenet, de nem mindegy, hogy ezt télen vagy nyáron akarod megcsinálni. A talp fontos szerepet játszik a testhőmérséklet ideális kialakításában (Pl ha hideg a talpad, nagyobb eséllyel fázol), meg könnyen fel is lehet fázni. Nyáron nem gond szerintem, de télen egy beázott cipő is több védelmet ad a hideg ellen mint a semmi. Egy pocsolyába lépéstől még nem lesz olyan vizes a cipőd, mintha beleesel egy tóba.
2022. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, ovis vagy? :-DDD

Mezítláb a mínuszokban, télen? :-D

2022. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze én is arra gondoltam hogy ha annyira sikerül belelépni tehát nem mert a teteje kicsit vizes lett. Talán még ősszel is oké lehet ha nincs mínusz nem?
2022. dec. 16. 18:01
 5/10 A kérdező kommentje:
3, jó na mondtam hogy lehet hülyeség :D csak most elgondolkodtam hogy annyira beázott a cipőm hogy lehet még anélkül is jobb lenne
2022. dec. 16. 18:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg láttam hogy vannak ilyen performanszok akik elvileg egész évben mezítláb vannak még télen is :D ők hogy bírják ötletem sincs akkor
2022. dec. 16. 18:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Télen nem ilyen szövetcipőkben kell járkálni. Bakancsot, túracipőt, gumicsizmát én is utálom, csakis a sportcipő, ezért is vettem egy bevonatos bőr sportcipőt, amiről konkrétan le is gurul a vízcsepp.
2022. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem.
2022. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

amikor baromi nagy eső volt, és 10 centis víz volt a járdán, én is mezítláb mentem haza, igaz ez Budapest külterülete, de! nyáron


ellenben olyan is volt hogy beázott a cipőm, és azt hittem megszáradt, igy végig abban voltam melóban, a bőröm teljesen felázott amikor otthon levettem a cipőm és a zoknim. szóval igen, cseréld le ha tudod, minél előbb. de ha nem a sarkkör környékén nőttél fel akkor ne járkálj kint mezítláb mínuszban

2022. dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
#6 új zélandon a gyerekek többsége egész évben mezítláb megy mindenhova, kivéve télen
2022. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!