Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes lenne kivizsgáltatni,...

Érdemes lenne kivizsgáltatni, vagy csak a stressz okozza?

Figyelt kérdés

Mostanában viszonylag gyakran fordul elő ez "roham" szerű pár percig tartó csoda, először csak úgy érzem hogy kezd fogyni a levegőm (beszéd közben szokott leggyakrabban jelentkezni, így hamar feltűnik amikor egyre sűrűbben kell levegőt vennem közben), aztán elkezd szorítani a mellkasom, mindig ugyanazon az egy ponton a legerősebb, a szegycsont mellett a bal oldalon, kicsit szúró de inkább szorító/görcsös jellegű, és valamennyire kisugárzik a környező részekre is. Aztán egyre kevésbé kapok levegőt, amitől kicsit szédülni is szoktam, hiába veszek mély lélegzeteket olyan érzés, mintha nem tudna eléggé tágulni a tüdőm, és a mélyebb légvétel a fájdalmat is elég erősen szokta fokozni. Ez az egész csak pár percig szokott tartani, aztán a fájdalom szinte teljesen megszűnik és a légzésem is helyreáll, de időbe telik mire elmúlnak az utóhatások, van hogy utána még órákig érzek egy enyhe szúrást a mellkasomban, és nehezített légzést.

A pánikroham volt az első gondolatom, de sosincs kiváltó tényező, emellett más tüneteim nem szoktak lenni, halálfélelem, zsibbadás vagy hasonlók, csak azok amiket fentebb felsoroltam. Gondoltam szív eredetű problémára is, egyrészt a fájdalom elhelyezkedése miatt, másrészt mert nem csak a mellkasomba, de kicsit a bal karomba/lapockám felé is szokott sugározni.

De egyrészt nagyon fiatal vagyok, másrészt stresszes időszakom van, és van egy olyan érzésem hogy emiatt nem is vennék teljesen komolyan a tüneteket, csak ráfognák hogy pszichés eredetű, a stressz okozza. És valójában lehet tényleg csak ennyi áll a háttérben, mert ahogy írtam, csak mostanában kezdett ez jelentkezni, így nem biztos hogy szervi eredetű. Érdemes lenne mégis tenni egy próbát a kivizsgálással, vagy valószínű hogy el fog múlni magától is?



2022. dec. 17. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló pánikroham, nem kell ahhoz a teljes tünettárat felvonultatni, két megfázás se egyforma. De ennek a kimondását meg kell, hogy előzze egy átfogó kardiológiai vizsgálat, nyilván műszeres vizsgálatokkal ki kell zárni a fizikai bajt. Ne keress kifogásokat, hogy nem vennének komolyan, hogyne vennének. Szépen elmész a háziorvoshoz, aki beutal a kardiológiára, és ott egy egy-két alkalmas vizsgálat után nagy valószínűséggel megállapítják, hogy semmi bajod, majd utána megérdeklődöd a háziorvostól vagy az iskolapszichológustól, hogy hova tudnál menni pszichológushoz.
2022. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!