Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi miatt zúghat a fülem?

Mi miatt zúghat a fülem?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de folyton zúg a fülem, kb olyan 9 éve kezdődött, és azóta folyton zúg, néha nagyon erősen, mintha már szétrobbanna a fejem, valamikor meg tompán, vagy halkan zúg, és szerencsésebb esetben van olyan mikor megfeledkezek róla, ekkor nem szokott zúgni, de aztán megint elkezd.

Már egy csomó orvos vizsgálta a fülemet, de egyik sem talált rendellenességet, valakinek van tippje mi okozhatja?



2023. jan. 2. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvosok nem találtak rendellenességet, akkor szerinted egy éjjeli őr, taxis, unatkozó adminisztrátor tudni fogja?!


Amúgy lehet vérnyomás, belső fül érrendszeri probléma okán is.

A tünet neve: tinnitus.

Olykor sípoló, máskor erősebb-gyengébb szélzúgás, tengerhullámzás, morajlásra hasonló.

Pihentebb állapotban gyengülhet, minél fáradtabb vagy, erősödhet.

Gyakorlatilag nem gyógyítható. Van, akinél gyógyszer kezelésre csökkenthető.

2023. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem állkapocs ízületi rendellenességem van. Az okozhat ilyen tünetet nekem. Nekem is zúg. Gyűlölöm minden percét. De van amikor elmúlik.

A stresszre is szoktam fogni, mert szorongásos betegségem is van, de nem is tudom. A stressz okozta fülzúgásban én elbizonytalanodom, mert amikor pánikrohamaim voltak, akkor érdekes nem zúgott. De enyhe stressz esetében meg igen. Okozhatja még merev nyakizom, merev vállak is. Úgyhogy én tornázok ilyenkor, az van amikor segít.

2023. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
100+ 1 oka lehet.Igazából még 1 nek sem találták meg az okát .Csak feltételezések vannak .Ez a kutatási eredmény még ott sem tart ahol a rák betegségeké .
2023. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kretens ***** válasza:
Én is ezzel élek már gyerekkorom óta.Egyszerűen csak megszoktam és igy már nem zavar.Egyébként észrevettem főleg ha külömböző tájakon eltérő tengerszint feletti helyeken kirándulok akkor változik a zúgás sistergés elektromos berendezés zúgásához hasonlitó sistergés mértéke.Amikor ausztriában a tiroli hegyekben kirándultam szinte majdnem meg is szünt.Ha sűrün váltakoznak a hideg-meleg frontok vagyis sürün változó légköri nyomáskülömbségek vannak akkor ennek fényében erősödik vagy csökken.
2023. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! És kitartást azoknak akiknek eseteleg hasonló problémájuk van!
2023. máj. 7. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kevés embernek van és sokszor az orvosok szart se tudnak vele kezdeni. Nekem teljesen egészségesen egyszercsak előjött 30 évesen és azóta is tart évek óta. Pár hétig aggódtam, de aztán ignorálta az agyam. Most, hogy írok róla megint hallom, de amúgy utoljára hónapokkal ezelőtt jutott eszembe. :D

Fent a fejem jobb oldalán egy halk sípolás, meg egy mindkét fülön hallgató elektromos SSSSSSSS hang. Halk, az alvásnál zavart nagyon, de miután az agyam kiszelektálta már tényleg nem hallom, lefekszem és két perc múlva úgy alszom, hogy felébreszteni se lehet reggelig. :D


Voltam vizsgálatokon mindent rendben találtak. Írtak fel valami fülvérnyomás csökkentőt, azt szedtem hetekig, de szart se ért, abba is hagytam.

2023. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kretens ***** válasza:
6...Nekem van egy olyan gyanúm hogy amióta van 2-3-4-5 és hamarosan 6G valahogy mintha ezek is tehetnének arról hogy ilyen zavaró de betegséget nem kimutatható fülzúgások vannak.Ez a sok ultrarövidhullám szerintem megzavarja az agyat.Nekem is zúg már egy ideje.Amikor csendes helyen vagyok tehát kevésbé zajszenyezett helyen akkor nekem is ez az elektromos zúgásra hasonlitó sistergő hang van.Szóval valami bezavar egyes embereknek de ami az érdekes hogy nem sokunknak.Nekem van egy nagyon ijesztő elképzelésem de ez lehet hogy csak az én hülyeségem.Akiknek ilyen zavaró behatások vannak azok szándékos támadás alatt állnak ilyen formában mert van bennünk valami különleges amit igy akarnak kiiktatni.
2023. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!