Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez most akkor,hogy van?

Ez most akkor,hogy van?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2021.09.12 óta vagyok itthon betegség miatt táppénzen.2023.03.07-ig lehetet itthon, utána megszűnik a tp,azaz vissza kell mennem melózni (már mentem volna rég)

Most 2023. Január van.. ilyenkor is jár a 15 nap beteg szabadság?azaz ilyenkor nem tolódik +15 nappal a táppénz?

Kérdeztem a háziorvost, nem tudott mit mondani erre.. munkahelyem meg majd meg kérdezi azt mondta 🤣🤷



2023. jan. 9. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem az alap problémát, és elég sok kérdés felmerül részemről is.

Ha már rég mentél volna, akkor miért számít, hogy jár-e a 15 nap vagy nem? Talán a munkahely küldött kényszertáppénzre?

Maximum 1 évig lehet táppénzen lenni, hogyan csináltál belőle másfél évet?

Ha 2021 óta táppénzen vagy, akkor 2022-ben is fel kellett merülnie ennek a kérdésnek, akkor hogyan csináltátok? Ha akkor sem járt, akkor most sem fog, amíg táppénzen vagy.

Egyébként HIVATALOSAN ha benne vagy egy jogviszonyban, abba nem fognak belekerülni olyan extra dolgok, amik épp akkor nem értelmezhetők rád.

Elkezdtél egy betegszabit 2021.09.12-én, ez letelt 10.01-én (már ha saját betegségről beszélünk), onnantól táppénzen vagy, és a jövőbeni betegszabijaid számától függetlenül táppénzen leszel addig, amíg be nem fejeződik. Ha mondjuk március 7-én szűnik meg a táppénz, de március 9-én beteg leszel, és megint kiír az orvos, akkor kezdődik a 15 nap betegszabi, VISZONT táppénzre már nem mehetsz, mert táppénz esetén az előzményt is figyelembe kell venni, ez esetben pedig kimaxoltad a keretet.

2023. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam.

Nem 2021 hanem 2022.09.12

2023. jan. 9. 11:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!