Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik hideg időben (/kint)...

Akik hideg időben (/kint) sportolnak, hogyan csinálják, hogy nem fáj a torkuk utána? (A szájon vett levegő miatt)

Figyelt kérdés

Ha én focizok (tehát futok) ilyenkor kint a hidegben akkor nagyon gyorsan elkezd fájni a torkom amiatt hogy a számon veszem a levegőt. És legalább egy nap kell ahhoz, hogy elmúljon. Nagyon sokan csinálják ezt és nekik nincs semmi bajuk, nekem miért van? Mindenki úgy focizik hogy a száján veszi a levegőt. Meg ők azért nehezen fáznak meg.

Miért van ez?



2023. jan. 11. 16:23
 1/3 Hellmano ***** válasza:
55%
Szerintem ez az edzettségtől is függ, meg hogy valakinek mennyire érzékeny a szervezete, hogy elkapjon egy kis náthát vagy torokfájást. Én például bicajozok télen is , de szájon soha nem veszek levegőt. A sport egyik alapja a légzés, hogy megtanuld, hogy ne a szádon vedd a levegőt, hanem bírjad tüdővel és elég legyen az orron vett levegő, bármennyire erőlteted magad.
2023. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is bicajozok télen, de nem sportszerűen. Szájmaszkot szoktam felvenni hidegben, mert sajnos krónikus orrdugulásom van, ami miatt hajlamos vagyok a számon át venni a levegőt.
2023. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyéni érzékenységtől, edzettségtől is függ. Én futottam egy időben télen is, ilyen körsál-szerű szájvédőt viseltem, mert ahogy az 1-es írta nem voltam elég edzett ahhoz, hogy csak az orromon vegyem a levegőt.
2023. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!