Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vehetnénk rá a nagyszül...

Hogyan vehetnénk rá a nagyszülőket, hogy mozogjanak?

Figyelt kérdés

73 és 71 évesek, szerencsére teljesen frissek mentálisan, még csinálják a vállalkozást. Jókedvűek és egészségesek.

Viszont a testük öregszik. Nagymamám háta púposodik, nem jó a tartása. Nagypapám pedig túlsúlyos és nincs állóképessége. Ha kicsit is mozogni kell, már liheg.

200 métert sem sétálnak, mindenhova autóval mennek. Néha óvatosan mondjuk nekik, hogy sportolniuk kéne, hogy figyeljenek az egészségükre. De ők csak azért sem. Makacsok. Nem hajlandóak tenni a testükért, pedig kéne, mert a szerencsés egészség nem tart ki örökké, egyszer mindenkit utolér a kor. Jó lenne ezt minél jobban kitolni, egészségesen élni, amíg csak lehet.

Mivel lehetne őket rávenni, hogy legalább sétáljanak rendszeresen?

Bármilyen testmozgás szuper lenne.

Van valami ötletetek?



2023. jan. 14. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy, felnott emberek.

Es fogadd el, hogy oregszenek, a testuk megvaltozik. A kilok konnyebben szaladnak fel, faradekonyabb az ember, faj mar itt-ott, a mozgas, sport se olyan egyszeru meg konnyu mar, mint regen.

Ez van.

2023. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
De mit, magasugrás?
2023. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha ennyi idős leszel megérted,és nem makacsok.
2023. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hú de sok a segítőkész ember! :D

Azért van egy kemény egészségkultúránk, úgy látom...


Továbbra is szeretettel hallgatom az ötleteket. :)

2023. jan. 14. 21:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hívd el őket rövidebb sétára
2023. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Hat en most speciel sportolok es egeszsegesen elek. De hogy 70+ evesen fogok-e? Nem tudom.

Az viszont biztos, hogy el fogom kuldeni az anyjaba azt, aki meg akarja nekem mondani, mit csinaljak.😂

2023. jan. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy, ebben a korban tenyleg alig szoktak mozogni
2023. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel udulohelyet, vagy strandra jarjanak el
2023. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz azt rávenni, hogy mozogjon, aki ezt egész életében nem tartotta fontosnak. Legalább a séta nagyon jó lenne, ha tudnak, mehetnek úszni. 71 és 73 éves egyáltalán nem öreg. A mi társaságunkban van olyan 72 éves, aki lenyomja a napi 60 km-t biciklin könnyedén. Csak ő egész életében sportolt. A mozgás az élet, én is ezt mondogattam annak idején a szüleimnek, de őket se nagyon lehetett rávenni arra, hogy mozogjanak. Néha azért óvatosan lehet utalgatni. Ha nagymamádnak esetleg fáj a háta, azért rossz a tartása, akkor a reumatológus beutalhatja gyógytornára, ott a korának megfelelő mozgásokat tanítanak neki. Nem fog elfáradni benne.
2023. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagypapám fél életén át röplabdázott is ráadásul. Mindketten mindig hangsúlyozták, hogy én járjak sportolni, mert nagyon egészséges. De ők...

Strandra nem hajnlandóak menni sajnos, az is biztos. Egyetlen, amit esélyesnek látok, a séta, de nem tudom, hogy lenne kivitelezhető.

2023. jan. 20. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!