Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhat alvásproblémákat az...

Okozhat alvásproblémákat az alkohol megvonása?

Figyelt kérdés
Egy rossz szokást alakítottam ki a hétköznapjaimban, vacsora után mindig egy doboz sörrel zártam a napot, mindig csak egy de szinte a hét minden napján ez volt az utolsó mozzanat lefekvés előtt. Már évek óta csinálom, megszoktam. Elsejével befejeztem, azóta mindig felébredek hajnali 2 körül és nehezen vagy egyáltalán nem alszok vissza. A stressz mindig jelen volt az életembe de tudtam kezelni, nem voltak gondjaim az alvással. Kettős érzésem van és nem tudom eldönteni, hogy az alkohol hiánya okozza az alvászavart vagy a stressz amit eddig az alkohollal nyomtam el? Aki tud esetleg segíteni egy hozzászólással mielőtt a háziorvosomhoz fordulok aki valószínűleg le fog alkoholistázni, annak köszönöm!! :)

2023. jan. 18. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhat.
2023. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

A sör remek altató, a benne lévő komló ugyanis nyugtató hatású, ezért jobban lehet tőle aludni. Nem csoda, hogy mióta nem iszol lefekvés előtt nem tudsz rendesen aludni, gyakorlatilag olyan mintha eddig altatót szedtél volna, amit most hirtelen abbahagytál.

Amúgy szerintem az az 1 doboz sör nem hiszem, hogy ártana mivel tele van b vitaminnal és a sör az egyik legegészségesebb alkohol. És ezt úgy mondom, hogy én nem szeretem a sört...

2023. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A stressz okozza amit eddig a szőnyeg alá volt söpörve.

Az alkoholizmus ugyanis az amikor állandóan valamennyi szesz van a véredben, és amikor tisztulsz ki - jönnek az elvonási tünetek. A sörtől ezért jellemzően nem alakul ki fizikai függőség, mert viszonylag rövid ideig hat, és míg pl alszol kitisztulsz. 1 sör amúgy se sör. Ahhoz hogy minimális elvonásod legyen napi 6-10 litert kell inni (éjszaka is) kb 2 hónapon át.

Én már csak tudom mert a sörrel kezdődött az alkoholizmusom :)

2023. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem sem a mennyiség, inkább a több éven át tartó rendszeresség megszakítása kavarhatott be. Egyébként nem vagyok fáradt napközben 3-4 óra alvás után sem.
2023. jan. 18. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!