Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 24 órás vérnyomásmérőt a...

24 órás vérnyomásmérőt a háziorvostól kell kérni?

Figyelt kérdés

Lesz egy verseny, ahol vérnyomásméréssel kezdenek, elég izgulós típus vagyok és ilyenkor magas a vérnyomásom ( így nem indulhatok rajta). Kellene egy papír arról, hogy más helyzetekben normális, ezért kellene a 24 órás vérnyomásmérő. Lehet azt is, hogy szombaton hordjam a készüléket vagy csak hétköznap lehet?


Köszönöm a választ.


2010. okt. 4. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A Holter-vizsgálatot szerintem kérheted a háziorvosodnál, persze, ha van neki a rendelőben. Ha nincs, beutalót ad, és majd ott teszik fel.

Csak hát, ez a mai világban nem megy egyik napról a másikra.

Igazából hétköznapra szokták feltenni, mert egyik nap felteszik, másik nap leveszik.

Bár lehet, hogy csak megbeszélés tárgya.

Ha mégis hétközben teszik fel, ne izgulj, nem vészes.

Fürödni nem lehet vele, de vizes törölköző csodákra képes:-)

És csak felül van rajtad.

Annyi, hogy tappancsok vannak rajtad, az ruha alatt nem látszik, és a kezeden pedig a vérnyomásmérő, az pumpálódik fel olyan időközönként, amennyire beállitják.

Ha hosszú valami lesz rajtad, akkor az sem látszik.

Sok sikert.

2010. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, a kardiológus hatáskörébe tartozik a Holter-monitorozás, a háziorvosnak pedig oda kell a beutalót adnia (az biztos, hogy a háziorvos nem értékelheti ki, csak a kardiológus).
2010. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan háziorvosok, akik kiértékelhetnek, én is olyanhoz járok. Igaz maszek az illető.

A normál háziorvos azért küldi beutalóval tovább...

2010. okt. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!