Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az EKG-n látszana ha szívritmu...

Az EKG-n látszana ha szívritmus zavarom lenne?

Figyelt kérdés
Hipochonder vagyok. Ez egy nagyon rossz "betegség" mindenre ráparázok, de általában a szivemmel van a "probléma"... Néha érzem, hogy bedobog.. Csináltak többször Ekg-t.Elvileg azon minden jó. Az orvos szerint a pár hónappal ezelőtti ekg-megegyezik az évekkel ezelőtiekkel amik szintén jók voltak. Ha lenne valami ritmuszavar azon látszana?

2023. febr. 11. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted az EKG-t mikor nézik, akkor csak azt nézik hogy dobog-e a szíved meg hogy működik a gép?


Nem kell hipochonderkedni, ha beteg lennél, azt kimutatta volna.


Viszont ott a toronyban beteg vagy, nem gondolod hogy el kellene menni egy pszichológushoz?

2023. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Normálisan is “bedobog” időnként mindenkinek, csak van aki érzékenyebb rá és megérzi. Komolyabb jelentőségű ritmuszavar látszana egy helyben csinált EKG-n is, ha csak időnként jelenik meg, arra szoktak adni hazavihető EKG-t, az többnyire 1 napig rajtad van, esetleg 2-3 napig, nézi egész nap, aztán ha van zavar, azt ki lehet értékelni. Ha szerencséd van, a háziorvosodnak is van ilyen, amúgy kardiológia szakrendelés.


De amúgy ha tudod is magadról, hogy fejben vannak problémáid, akkor azokkal kellene főleg foglalkozni.

2023. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet látni ha épp akkor jelentkezik- a te esetedben úgynevezett extrasystole- az esetek 99%- ában ártalmatlan - csak idegesítő
2023. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 24 órás EKG-n jobban látszódna.
2023. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudván tudom, hogy sajnos hipochonder vagyok. De sosem volt ilyen mértékű probléma ez, mint az elmúlt egy évben. Azt hittem majd jobb lesz, de inkább rosszabb. Természetesen hétfőn megkeresek egy szakembert, hogy segítsen mert rájöttem, hogy egyedül nem fog menni. Ezt is sikernek könyvelem el, hogy rájöttem és beismertem a bajt. Fiatal vagyok. 25 éves. Van egy szép kislányom aki 6 hónapos. Van miért élnem. De ez megnehezíti a mindennapjaim. A hipochondriámra az rakta rá a pontot, amikor édesapám 49 évesen a mentőben halt meg. A halotti zárójelentésben a halál okának az volt megjelölve, hogy magas pulzus. Alapból is mindig egy lelkis ember voltam, de azóta ez a betegség még erősebb lett bennem. Esetleg ha Baranyában tud valaki jó szakembert ajánlani szívesen fogadom! Köszönöm!
2023. febr. 11. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!