Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy a McDonald’s...

Mitől lehet, hogy a McDonald’s és a Burger Kingben kapható kólától rosszul vagyok?

Figyelt kérdés
McDonald's ban voltam és másnapra meghagytam egy 4dl-es kólát, aminek másnap reggel a felét kb 2dl-et megittam. Pár óra múlva erős hasfájásom és csikarásom lett, ami egész nap végigkísért. Néha úgy éreztem magam mint ha belülről fel lennék fújódva, még a szelek se akartak jönni, hogy ez csillapította volna a hasfájást. Miután ittam egy kis vizet jobban is lettem, ez volt egész nap hol jobban hol rosszabbul éreztem magamat. Másnap még mindig szarul voltam, talán pár fokkal voltam jobban, mert a hasfájás és csikarás időnként abbamaradt. Kajálás után megint eljött a hasfájás. Székletem is alig volt és nehezen. Második napra érzem azt, hogy már nagyjából jól vagyok. Mitől lehetett ez? Ahogy magamba összeraktam, pl nyáron is volt olyan hogy a meki vagy a burger-es kajához kólát ittam és másnapra vagy estére székrekedésem volt meg egy kicsit fájt a hasam, így jött az hogy talán most a kólától lehettem rosszul. Sokszor tapasztaltam azt hogy a kóla túl vizes és így elég rossz víz ízű az egész vagy túl sok benne a kóla szörp és kevés a víz, valószínűleg itt is ez lehetett a gond. Ez csak nálam fordult elő a kólától vagy másnál is?

2023. febr. 19. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kóla szörp édesítő tartamától lehet ilyet kapni.

Gyorséttermekben mindig kólát iszol csak?

2023. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer- mint utóbb kiderült - az üdítő én lévő édesítőszertől kaptam pánikrohamot ( szívdobogás, hasi görcs, hasmenés, izzadás), ugyanis érzékeny vagyok rá.
2023. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üdítőben
2023. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Általában igen kólát ittam idáig. Az utóbbi egy évben lettem figyelmes a tünetekre, illetve most jött ki jobban.
2023. febr. 19. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ideje, hogy mást válassz. Kérj palackos ásványvizet, vagy dobozos gyümölcslét. (narancslé, almalé)


[link]

2023. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!