Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes elmenni fogfehérítésre...

Érdemes elmenni fogfehérítésre? Vagy elegendő egy polírozás, fogkő leszedés?

Figyelt kérdés

Jó állapotban vannak a fogaim, viszont nagyon érzékenyek hidegre-melegre, és az utóbbi időben véleményem szerint eléggé be is sárgultak (minden nap iszok kávét, erről nem tudok lemondani).

Még sosem mertem elmenni fogkő leszedésre, mert azt hallottam, hogy nagyon fáj, de a fogorvosom már tavaly mondta, hogy le kéne szedetni. Most akkor úgy érzem rávenném magam, mert tényleg csúnyák már ebből a szempontból a fogaim.


Az lenne a kérdésem, hogy elegendő-e egy fogkő leszedés és esetleg egy polírozás ahhoz, hogy fehérebbek legyenek a fogaim, vagy fogfehérítésre is el kellene mennem?


És ha már ezeknél tartunk, leírnátok kérlek, hogy ezek a procedúrák (fogkő leszedés, polírozás, fogfehérítés) mennyire fájdalmasak? Főleg egy olyan embernek, akinek amúgy is érzékenyek a fogai?


Félek nagyon tőlük, de már esztétikailag zavarnak a fogaim.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat, tanácsokat.



2023. márc. 6. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a fogkő leszedés és a polírozás elég volt. A fogorvosom nem javasolta a fehérítést.


A fogkő leszedése az előző fogorvosomnál fájdalmas volt, nem csak a leszedéskor fájt, hanem utána még 2 napig.

A mostani fogorvosomnál semmit nem éreztem belőle.

2023. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fogfehérítés előtt kell a fogkő leszedés, anélkül nem úszod meg. Viszont nekem egyáltalán nem fájt, sőt, tök jó volt utána, hogy olyan simák voltak a fogaim. A fogfehérítésnél inkább az volt rossz, hogy kipeckelt szájjal kellett feküdni sokáig, dehát ezzel meg nyilván számol az ember, ha elmegy fehéríttetni. Nem emlékszem, hogy érzékenyek lettek volna utána a fogaim, viszont kávét, vörösbort nem szabad utána fogyasztani 2-3 hétig, mert nagyon könnyen visszaszíneződnek.
2023. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvos vagyok és fogfehérítéssel is foglalkozom.

Én személy szerint fehérítést sosem ajánlok senkinek sőt, mindig elmondom, hogy nem értek egyet, főleg ha látványosan nincs is rá szükség. Nyilván vannak azok a helyzetek, ahol megértem, hogy emellett dönt, mert tényleg sokat javít, de az a tapasztalatom, hogy mindig az kéri, akinek a legkevésbé van rá szüksége.

Egyébként igen, fogkő és alapos polír, enélkül nincs is fehérítés, de valóban sokat tud dobni a látványon. Én is rendszeresen polírozom a saját fogaimat, én is iszok kávét, ezen a télen sokat teáztam, meglátszik. Rendszeresen eljátszom a fehérítés gondolatával is, de mivel tudom, hogy alapvetően ez károsítja a zománcot (nyilván nem 1 alkalomról van szó, hanem a rendszeres kezelések után), ezért mindig meg is gondolom magam. Én személy szerint azt szoktam mondani, hogy ha nincs látványos esztétikai gond, pusztán az illetőnek van egy picit sötétebb, de teljesen természetes fogszíne, hogy alkalomszerűen, például a saját esküvője előtt lehet, de rendszer ne legyen belőle.

2023. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!