Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Pesterzsébeti Jódos Gyógyfür...

Suetonius kérdése:

A Pesterzsébeti Jódos Gyógyfürdő szaunaszeánszaival milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy még soha nem szaunáztam rendesen, ahogy azt illik - textilmentesen. A házirend szerint "eszköz szinten" két törölköző kell és kész. Jól értem, hogy a szaunarészlegen egy kabinban levetkőzöm és kijövök törölközőben és mehetek is? Van esetleg valami, amire érdemes ügyelni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

31/F



2023. márc. 10. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Igen, 2 törölköző.

Egyiket magad alá, hogy ne más izzadságára ülj rá.

Amit érdemes megfogadni, ne legyen nyakadban lánc, vagy bármi fém, mert nagyon átforrósodik, akár égesi sérülésed is lehet.

2023. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet naiv a kérdés, de a második törölköző magam köré tekerendő, vagy az tényleg törölközni kell?
2023. márc. 10. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A második arra kell, hogy a végén maradjon száraz törölköződ is, amibe megtörölközöl.
2023. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint csak túlgondoltam. Köszi mindkettőtöknek! :)
2023. márc. 11. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten voltam épp ott, a szeánszok jók voltak és normálisan viselkedett mindenki ahogy kell, de ami közte és a többi részen van az nagyon proli és néha undortó.

Az a lényeg, hogy úgy teríts le, hogy a lábad alatt is legyen, ha szégyellős vagy akkor a másik törölközőt magadon hagyhatod vagy takargathatod vele. Én egyet szoktam csak használni egyszerre, de van több is, mindig szárazat viszek be. Kényelmesebb így és jobb érzés nem a szétizzadtra ülni újra.

2023. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1 vastag törölköző, amire izzadsz (ezt szokták szaunatörölköző néven árulni; ha jó hosszú, akár rá is fekhetsz, ha úgy adódik), és 1 normál törölköző, amibe tusolás után törölközöl. Ez utóbbi nekem elég hamar vizes lesz, úgyhogy a második-harmadik körben ráülni már biztosan nem volna jó. Márcsak azért sem, mert a víz jó hővezető, a pad (mint minden más) meg forró a szaunában, tehát égetni fogja a legnemesebb testrészedet és mindent, ami érintkezik vele.


Ez a minimum felszerelés; ha nyuszi vagy (habár fiúk nem igazán szoktak azok lenni), legyen +1 törölköző vagy lepedő nálad, amibe becsavarod magad.

2023. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszaitokat, most már tiszta a kép! :)

Ilyen környezetben nem tartom magam szégyellősnek, de azt se szeretném, hogy én legyek az első, Urambocsá' egyetlen, aki ádámkosztümben virít a padon.

A fürdőt egyébként ismerem, sőt a szauna részleget is valamelyest. Arra számítottam, hogy textilmentes lesz, de hamar kiderült, hogy ez nem az a kávéház. Ezért szeretném kipróbálni a szaunaprogramot.

2023. márc. 13. 08:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!