Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok könyv címeket,címet...

Lau6 kérdése:

Tudnátok könyv címeket,címet mondani ami segít az életképtelenségből felépíteni? De saját szavaitok is lehet,meghallgatom,talán segít. A fasxfejeket nem tolerálom.Szóval el lehet húzni azoknak,ne írj véleményt ha csak köcsög tudsz lenni,kössz.

Figyelt kérdés
2023. márc. 17. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Mit jelent pontosabban az életképtelenség? Nem mindegy, hogy fizikai, vagy valamilyen kompetenciahiány, vagy jellemtulajdonság okozza ezt az érzetet.
2023. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te érzed magad annak vagy mások mondják ezt rád?

Egyébként a véleményem az, hogy könyvekből nem sokan tanulnak meg "élni" Az életben adódó helyzetek és feladatok, amik arra késztetnek, hogy keress valamilyen megoldást, sokkal nagyobb hatással vannak a fejlődésre. Olyan ez, mint pl egy szakmunka. Hiába van jó tankönyv, jó oktató, nem attól leszel jó fodrász, hogy mit olvastál vagy hallottál a hajvágásról. Természetesen kell ismeret hozzá, de ha nem veszed az ollót a kezedbe mindaddig, amíg az "összes" ismeretet meg nem szerezted elméletben,soha nem fogsz jól hajat vágni.

2023. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Konkrét címeket nem tudok mondani, de nagyon jó önismereti könyvek vannak. Dr. Popper Pétert különösen ajánlom. És Csernus Imrét is. Utóbbinak van egy fura stílusa, de amúgy nagyon jókat mondd és ír.

És egy filmet is ajánlanék: Walter Mitty titkos élete

2023. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod, hogy mi vinne előre. Írd föl hogy mik ezek. Ebbe az irányba tegyél lépéseket. Én egyrészt azt a trükköt alkalmazom, ami bejött hogy egy nagyon nagy feladatot végre elkezdjek, ne halogassam tovább, hogy a legkönnyebb részét elkezdem csinálni. Ami a legkisebb erőfeszítéssel jár és ami előtt a legkevesebb az akadály. És akkor visz előre a feladat, mert ha az első része kész, akkor csinálom a következő legkönnyebbet. Így akkor nem az egész óriási feladat áll előttem, hanem mindig egyre kisebb lesz mert mindig "lefaragok" belőle részeket.

Másrészt pedig használok évtervezőt, amibe leírom a legfőbb terveimet amit abban az évben meg szeretnék valósítani. Még sose sikerült minden, amit terveztem, de amióta az évtervezőt használom, mindig sokkal többet értem el egy év alatt,mint korábban.

Harmadrészt pedig sokszor teszem magam kihívás elé. Nem öncélúan, hanem a céljaim érdekében. Utálok egy csomó mindent csinálni, ami elvezet a céljaimhoz, de mivel gyakran mégis erőt veszek magamon és megcsinálom, ezért már megszoktam a kihívásokat, és szerintem egyre jobban veszek sok akadályt, mert bele merek kezdeni akkor is ha tök új helyzetről van szó. De ehhez lépésenként jutottam el persze.

2023. márc. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz olvasni, tudok neked linkelni könyveket.
2023. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!