Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől pisilek olyan sokat, ha...

Mitől pisilek olyan sokat, ha szinte semmi folyadékot nem iszok? L

Figyelt kérdés
Naponta kb 3-4dl-t iszok (kávéval együtt), mégis folyamatosan járok pisilni. Minden este elalvás előtt ki kell mennem, és mikor éjszaka felkelek valami miatt 1-2x, nem tudok visszaaludni, ha nem voltam pisilni, mert nagyon kell. Aztán reggel is az az első, hogy megyek a fürdőbe. Mielőtt elindulok otthonról, muszáj akkor is mennem. Mitől van ez?

2023. márc. 20. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is problema!
2023. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is attól, hogy keveset iszol még fogsz pisilni,a kávé is ha sokat iszol lehet vízhajtó hatása, meg hidegben is többet megy az ember wc-re. Másodszor inger lehet sok mindentől, gyulladástól pl. vesében, húgyutakban. Harmadszor igyál legalább 3x annyit. Szedsz valamilyen gyógyszert rendszeresen? Vizelet milyen színű? Mennyi a mennyisége alkalmanként? Most amúgy jól értem, hogy napközben meg nem igazán mész wc-re, csak este, éjszaka, reggel? Terhes nem lehetsz?
2023. márc. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kávé vízhajtó...

A veséid pedig megfeszítetten dolgoznak, mert nem szeretnének kipurcanni.


Amúgy a nem ivásnak mi értelme?

2023. márc. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen bocsi, a kevés ivással kb. arra apelláltam, mint #3-as.
2023. márc. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

gondolom olya kórosan tömény a vizeleted, hogy a hólyagodat irritálja, es szabadulna tőle.

talán normális mennyiségű folyadékot kene fogyasztani, egy kávét minusz fél liternek számolj, ugy legyen meg a napi 2 liter minimum.

2023. márc. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, igyál több folyadékot! Ez egészségtelenül kevés! Lehet, hogy csodálkozni fogsz!
2023. márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Napközbe is járok pisilni. Szedek 3 féle gyógyszert. Nem lehetek terhes.
2023. márc. 20. 17:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszer? Van vízhajtó hatása? Húgyútakon választódik ki?
2023. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Epilepsziára és bipoláris zavarra
2023. márc. 20. 18:10
 10/12 anonim ***** válasza:
komoly orvosaid lehetnek, ha így begyógyszereznek, és leszarják, hogy amugy az egész lehet azért van, mert nem iszol vizet.
2023. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!