Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zsírmirigy eltávolítása?

Zsírmirigy eltávolítása?

Figyelt kérdés

A fejemen volt egy zsírcsomó már pár éve. (2 legalább). Eddig csak utána olvastam, hogy mi lehet az, mit csinálnak vele. Mikor olvastam, hogy azt felvágva távolítják el, így nem is mertem elmenni vele orvoshoz. Meg igazából nen is fájt meg semmi. Csak egy picit zavart, de annyira nem, hogy felvágassam.

Na, de most pár hete, megnéztem milyen. Mert időközönként megnéztem, látok e rajta valamit vagy nem tudom. A tükörben látszódott. Láttam, hogy ott ilyen fehéres a bőr, de semmi különös. Gondoltam a zsír látszik, vagy genny vagy nem tudom. Ahogy hozzáértem, hogy lássam, meg a hajam piszkáltam el, kifakadt. Ilyen pattanásszerűen, előbb sűrűbb valami jött ki, aztán genny. Ahol kifakadt, ott lett egy kisebb seb/luk. Ott látszódott a zsírcsomónak a teteje. Az nem igazán akart kijönni. De most ahogy picit megnyomtam, kijött az egész csomó. Most is utána olvastam, és vagy atheroma, vagy lipoma lipóma volt. De inkább atheroma. De olvastam, ha nem tokostul jön ki, akkor majd vissza tud gyűlni.

Na és igazából az volna a kérdésem, hogy a tok az most melyik része? Oké amiben benne volt. De maga a csomó a tok. Vagy hogyan? Honnan tudom, hogy a tok is kijött?

Köszönöm, ha segítesz és normálisan válaszolsz.



2023. márc. 27. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem maga a csomó a tok.

https://www.youtube.com/watch?v=IQB_UYMOu4M

Mikor benyúl a csipesszel és kiráncigál egy üres, fehéres hártyát, az a tok.

2023. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy már rég nem írtál ki lipómás kérdést, hiányoztál :D
2023. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nekem ez az első ilyen kérdésem.

Amúgy ezt kinek kell megmutatni? Bőrgyógyásznak?

2023. márc. 27. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!