Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Stressztől felmehet a vércukor?

Stressztől felmehet a vércukor?

Figyelt kérdés

Cukorterhelésre kellett mennem, reggel 6kor keltem, mértem cukrot 4,9 volt. 8kor volt a vérvétel, hozzá kell tennem, hogy már nagyon ideges voltam, mert a hipoglikémia tüneteit éreztem, általában felkelès után fél, 1 órán belül reggelizni szoktam. Ir-es és pcos-es vagyok.

Az eredmények: Cukor: 0- 6

60- 7,8

120- 5,5

Inzulin: 0- 20

60- 130

120- 55

Mivel ébredés után nem ettem semmit, nagyon meglepődtem, hogy 6 volt a cukrom, úgy hogy reggel még 4, 9. Ez már igt? Nagyon megijedtem.



2023. márc. 28. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen jó eredmények..és ha ideges vagy bizony felugrik rögtön
2023. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Stressztől fölmehet, igen. Majd mondd az orvosnak, hogy felkelés után még 4.9 volt. De nekem stressz nélkül is emelkedni kezd, ha nem eszem reggel, ez szerintem normális (nincs anyagcsere betegségem).


Nálunk amúgy 7-re hívnak mindenkit terhelésre és őket hívják be először.

2023. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, felmehet a stressztől.
2023. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 120 perces nem mehet a 0 perces alá. És igen, felmehet a stressztől.
2023. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felmehet, egy-egy alkalommal normál esetben is, akinek semmilyen cukor meg inzulin problémája nincs, nekik is lehet akár 7ig is. Nekem is volt már 6,7 az éhomi egyszer, semmi jelentősége.
2023. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!:))
2023. márc. 29. 13:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!