Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyanítom, hogy a munkahelyemrő...

Gyanítom, hogy a munkahelyemről hazahordok időnként egy-egy bolhát. Létezik emberek számára is valami bolhariasztó/bolhaölő tabletta, vagy spray?

Figyelt kérdés

Neten mindenhol csak az állatok védelméről, kezeléséről olvasni. Emberi bolhaszert egyszerűen nem találok. Nekünk csak egy kutyánk van, ő is benti kutya, aki csupán a séták alkalmával érintkezik a külvilággal, tehát tőle aligha fertőződhetek meg. Ráadásul az egész családban csak engem csípnek. Alighanem a munkahelyemről hozhatok haza olykor egyet-egyet, vagy környékbeli kóbormacskáktól, akik néha a dohányzó környékén ólálkodnak, néha még kaját is tesznek ki nekik, vagy valaki idehordja. Mindenesetre egyszer a saját szemeimmel láttam az öltözőben a padlón pattogni egy bolhát. Ráadásul, ha huzamosabb ideig távol vagyok a munkától (pl. betegség vagy szabadság alkalmával), sosincs rajtam egy csípés sem.


A dolgot nehezíti, hogy engem sajnos valamiért nagyon szeretnek. Volt már, tömegközlekedéssel szedtem össze egyet. Nem lehetne ezt valahogy megelőzni? Nincs valami emberi fogyasztásra szánt bolhaűző tabletta, vagy spray? Esetleg kössek bolhanyakörvet a bokámra? Bármilyen röhejesen is hangzik, végső elkeseredésemben már ez is megfordult a fejemben. Legtöbbször hosszú farmert hordok, azalatt úgysem látszik. Esetleg van valami módszer, hogy megváltoztassam a vérem összetételét, vagy a bőröm illatát (nem az izzadtságra gondolok), hogy kevésbé legyen vonzó a számukra?


Mert otthon hiába takarítok, porszívózok, mosok rendszeresen, hiába fújok el 1-1.5 flakonnyi Biokill-t egy-egy ilyen alkalom során, ha időről-időre mindig hazahozok egy-egy példányt. Volt, hogy évekig elkerültek a kis dögök, most viszont egy hónapon belül már másodszor vagyok összecsípve deréktól lefelé több testrészemen is, de legfőképp a lábamon és csípő/deréktájon. Alkalmanként egy-egy bolhára gyanakszom, mivel hiába vadászom át a hálószobámnak valamennyi szegletét, rendszerint sosem látok egyet sem, illetve a csípések száma/gyakorisága is egy példányt feltételez.


Ha bárkinek van bármi javaslata, az előre is köszönöm!



2023. márc. 29. 22:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Legutóbb most hó elején volt egyhet “szerencsém”, de a Biokill 2 nap alatt végzett vele, ugyanis láttam egy döglött bolhát a padlón és azután a csípések is abbamaradtak. Hétvégén viszont úgy jöttem haza a munkából, hogy térdtájékon össze volt csípve a lábam. Másnap még volt rajtam pár új csípés, harmadnap semmi (ami bolhánál szokatlan, mármint hogy durván 48 órán belül egyáltalán nem csíp), ma viszont, hogy kimostam a ruháimat, beleértve azt a nadrágot is ami a kérdéses hétvégi napon volt rajtam, napközben ismét lett pár új csípésem. Létezik, hogy ugyanaz a hétvégi példány volt, csak “megvárt” a szennyestartóban a ruhák közé bújva, annak ellenére, hogy azt is telefújtam Biokill-el? Egyáltalán bírják ezek táplálkozás nélkül? Vagy ez már inkább másik lehetett?
2023. márc. 29. 22:33
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen melóhely ez, valami bolhacirkusz?
2023. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Találtál megoldást?
2023. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!