Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 84 kilogramhoz, 176centi...

84 kilogramhoz, 176centi magassághoz 35,6 kg vázizom és 19.7 kilogramm zsír sok?

Figyelt kérdés

Igazából mostanában próbálok foglalkozni magammal jobban.

Vettem egy spéci mérleget, ami mér ilyeneket, valamint egy watch 5 prót.

Alkalmazás érdekes dolgokat állít rólam. Ideális testsúly 68 kiló es ilyesmiket.


2023. ápr. 2. 19:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Mindkettő pirosban van az alkalmazás szerint.

Aki ért ezekhez tudna segíteni? Legalább hogy helyesen tudjam leolvasni az eredményeket

2023. ápr. 2. 19:39
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
19.7 kilogramm zsír sok, igen.
2023. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
MO-n, ha szembesítik az embert az ideális testsúllyal az adott magassághoz, mindenkinek leesik az álla. Igen, minimum egy 10-est illene leadnod.
2023. ápr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyén testösszetétele attól függően változhat, hogy milyen életmódot folytat, mennyire aktív, milyen táplálkozási szokásai vannak stb. Az ideális testösszetétel személyenként változó, és nemcsak a testsúly, hanem az izomtömeg, a testzsír százalék, a testalkat stb. alapján is számolható.


Az általad megadott adatokból kiszámolva a testzsír százalék 19,7/(84 kg) x 100 = 23,45%, ami az egészséges tartományon belül van a nők esetében. A vázizom mennyisége 35,6 kg, ami az átlagosnál magasabb, de attól is függ, hogy milyen testépítő vagy sportolói tevékenységet végez az egyén.


Mivel nem ismerjük az életmódodat, táplálkozási szokásaidat, sporttevékenységedet, így nehéz megállapítani, hogy a tested ideális-e vagy sem. Ha azonban aggódsz a tested összetételével kapcsolatban, érdemes felkeresni egy dietetikust vagy személyi edzőt, aki segíthet neked az optimális testösszetétel elérésében és fenntartásában.

2023. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4# 8 éven át sieltem, további 14 éven át úsztam. Ezen felül túrázni is biciklizni jártam aktívan, (napi szinten 30km bico, hétvégén 20-30km túra) de ezt 2 éve abbahagytam a munkám miatt.


Jelenleg munkám során a napi testmozgásom körülbelül 30 km, emellett nem sportolok, mert bár nem célzott sportot űzök, de ipari csőszerelőként több mozgási terhelés ér.

2023. ápr. 3. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!