Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fáj a vádlim?

Mitől fáj a vádlim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pénteken egyszer csak befeszült/bekeményedett a bal vádlim. Hétvégén semmi baja nem volt. Tegnap reggel mikor felébredtem olyan volt, mintha izomlázam lenne, de mégsem az volt mert az másmilyen. (Bocsánat, máshogy nem tudom elmagyarázni)

Gondoltam az otthoni masszírozó géppel egy kicsit megmasszírozóm, de nagyon fájt. Van hogy bele nyílal a fájdalom, de csak egy nagyon rövid időre. (Kb 5 másodperc az egész)

Egyébként tudok rajta járni, szóval komoly baja biztos nincsen.

Tanácsot szeretnék kérni, hátha valaki belefutott már ilyen jellegű problémába.


16/L



2023. ápr. 5. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szedjél pár napig magnéziumot.
2023. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonló, de az amiatt alakult ki, mert futottam a villamos után, hogy elérjem, de közben egy kavicsra léptem, és ez miatt, mikor már felkapaszkodtam a villamosra, ott is rosszul léptem a lépcsőjére, és mikro izomszakadások keletkeztek a vádlimba. Ha neked előtte semmi ilyesmi baleseted nem volt, akkor lehet túlerőltetés, izomgörcs, illetve ha bedagad a vádlid, és a színe is megváltozik, akkor gondolni kell trombózisra is.


Ha pedig magnéziumot szedsz, ahogy az egyes javasolja, - hátha már az segít -, akkor sem mindegy, hogy melyiket.

Én magnézium-laktátot javasolnék, ami elég jól felszívódik:

[link]

Ez 1000 mg-ot tartalmaz.


DE kereshetsz másfajtát.


Túlerőltetésre használhat a fájdalomcsillapító zselé, mint pl. a Diclofenac gél.


Ha viszont trombózis gyanú merül fel, akkor nem ártana orvos, és addig is szedhetsz Aspirin protect 100 mg tbl-t, napi 1 tbl.


[link]


(Ez épp 98 db-os, de ennél kevesebb darabszámú doboz is van.)

2023. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, kimaradt a magnézium fajtáiról a link:


[link]

2023. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, mi van a vádliddal azóta?
2023. ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát mint kiderült enyhe vizenyőm van, így kompressziós harisnyát írt fel rá a doki
2023. júl. 31. 18:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!