Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi a B12 vitamin beviteli...

Mennyi a B12 vitamin beviteli értéke szoptatás alatt vashiány mellett?

Figyelt kérdés

Vashiányom van terhesség óta, jelenleg szoptatok.

Multivitamint szedek, amiben:

B12: 5.0 mikrogramm (nrv:200%)

Vas: 20.2 milligramm (nrv:144%)


Vérvételem eredménye alapján még mindig vashiányom van, illetve b12 hiány is. (Ferritin: 11, b12:183)

Házi orvosom nem a legmegbízhatóbb a visszajelzések alapján. Utána kellett néznie, hogy szedhetem-e ezeket szoptatás alatt és azt mondta "hát elvileg lehet", de nem volt meggyőző. Azt mondta, szedjem a multivitamint tovább (nem tudja milyet szedek és miből mennyi van benne) és mindegy milyen b12-t veszek, aztán a gyógyszertárban 1000 mikrogrammosat kaptam.


A problémám, hogy a b12 tájékoztatójában szerepel egy ilyen rész, amit nem értek:

"A B12-vitamin egyik hatása a megnövekedett vörösvértestképzés, mely fokozza a szervezet káliumigényét. A súlyos B12-vitaminhiány (vérszegénységgel) intenzív kezelése hypokalaemiahoz és hirtelen halálhoz vezethet."

Ez mit jelent? Meg tudom magam ölni vele?


Internet szerint a szoptatás idejére napi 5,0 µg ajánlott beviteli értéket állapítottak meg. Ennyi lenne a multivitaminomban is, de gondolom, ha nekem alacsony, akkor lehet több kell. De mennyi?


Biztonsággal szedhetem tovább a multivitamin mellé ezeket ? Vagy inkább azt hagyjam most el?

Vagy váltsam le a multivitaminomat, (mivel amellett is rosszak az értékeim)?


Nyugtassatok meg légyszi, mert már semmit nem merek beszedni.



2023. ápr. 8. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:

"A súlyos B12-vitaminhiány ... intenzív kezelése ... hirtelen halálhoz vezethet."

Ez mit jelent? Meg tudom magam ölni vele?"


Ha intenzív kezelést kapnál súlyos B12-vitaminhiányra, arról tudnál.

De kérdezz meg egy gyógyszerészt, vagy másik dokit, de olyat, akiben megbízol. Döntsd el előre, hogy bármit mond, rá fogsz hallgatni, nem fogod a gyk-val felülbíráltatni, amit mond.

2023. ápr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!