Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik rendszeresen korán...

Akik rendszeresen korán kelnek reggel (6 előtt), ők hosszútávon ezt hogy bírják?

Figyelt kérdés
Mennyit alszotok így éjszaka? Mennyire nehéz felkelni, hogy érzitek magatokat egész nap?
2023. ápr. 12. 17:26
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
Már szerencsére nem kell korán kelnem de több ilyen periódus is volt az életemben és sosem tudtam megszokni. Már oviban is 5-kor kellett kelnem, aztán gimiben is 5-kor, egyetem alatt pedig volt egy félév, amikor csak délelőttös munkát tudtam vállalni, ahhoz 4-kor keltem. Konkrétan délelőtt 10-ig csak reflexeim vannak, anno gimiben rendszeresen mikroalvásaim voltak az első 2 órán.
2023. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyit alszanak, mint aki hajnalig fent van, és 10-ig alszik.

A titok, hogy korábban is fekszenek

2023. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

2.

Akkor te aludjál mindig este 6-tól éjjel 2-ig és meglátod, hogy nem ugyanaz ez a 8 óra.

2023. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3: neked lenni fogyaték?

Ha este 10-től reggel 6-ig alszol, az 8 óra, még kicsit sok is.

Ha 5-kor kell kelni, akkor 9-fel10-kor már alvás van.

reggel 8-kor ugyanúgy nem lehet jól aludni, mint délután 6-kor (mert világos van)

2023. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

4.

Neked lenni fogyaték.

Először is húzd le a redőnyt, aztán akkor nem lesz világos.

Másodszor télen este 6-kor sötét van télen.

Harmadszor reggel 4-kor meg világos nyáron.

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy sötétben kell aludni. Te nyáron 6 órát alszol télen meg 10-et?

2023. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: neked van alvászavarod, nem nekem. Én kialszom magam reggelre.
2023. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
6. Neked van alvászavarod, ha reggel 8-kor nem tudsz jól aludni. Akkor lehet a legjobban. És ne légy már ilyen együgyü, az embereknek - úgy értem mint csoportnak - van egy bioritmusa és az nem az a reggel 5 órás felkelésre optimalizált. Fiatalkorban különösen nem. Ez egy régen idejétmúlt, anakronisztikus tévhit, hogy "korábban kell lefeküdni" aztán akkor megoldva.
2023. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a bioritmusod csak akkor tud működni, ha nem húzod.le a redőnyt
2023. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8.

Ez is tévhit. Vagy pontosabban inkább egy hülyeség.

2023. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

7-es. Nem mindenki reggel 8-kor tud a legjobban aludni, ezt hol olvastad? A szakértők szerint épp, hogy jobb korábban felébredni, és időben lefeküdni. Persze ez nem jelenti azt, hogy mindenki így érzi jól magát, sőt.

Kérdező, én sokáig keltem korán, évekig 4-kor, utána évekig 5-kor. Sosem tudtam megszokni, mert én sem tudok 10 óra előtt elaludni, hiába fekszem le. Én azt csináltam, hogy amikor tudtam, délután aludtam fél órát, hétvégente pedig addig aludtam, ameddig jól esett, általában 8-ig, 9-ig. Így nem voltam fáradt napközben, és felkelni sem volt nehéz.

2023. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!