Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Krónikus fáradtságra írhatnak...

Krónikus fáradtságra írhatnak fel Ritalint?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta akármennyit alszom vagy bármennyi kavet iszom folyamatosan almos és faradt vagyok, semmi sem segít és nem tudok koncentrálni iskolában, a hobbijaimra stb. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy próbáljak meg feliratni magamnak Ritalint, mert az neki is segített hasonló problémákban regebben.


Tudom hogy a Ritalin adhd gyógyszer és csak szeretnem tudni, hogy érdemes-e megpróbálkozni azzal, hogy felirják nekem és hogy a problémámra tenyleg megoldás lenne e



2023. ápr. 23. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Krónikus fáradtságot ki kell vizsgáltatni, lehetsz vérszegény, lehet, hogy rossz minőségű az alvásod apnoe miatt meg még ezer más dolog. Nincs varázsszer, csodabogyó, se vényre, se anélkül.
2023. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérd szomnológus segítségét.
2023. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Késő tudom, de hátha segít másnak aki erre keres -


Bármilyen stimuláns előtt (vagy inkább helyett) mindig ki kell vizsgálni a lehetséges egészégügyi problémákat, amik krónikus fáradtságot okoznak.


Próbálkozz fül-orr-gégésznél orrlégzési nehezítettség miatti rossz alvásminőség irányában (ez az olcsóbb), szomnológusnál alvési apnoe irányában, illetve endokrinológusnál hormonzavarok és rutinlabor miatt.

Ritka, de krónikus alacsony dúzisú nehézfémmérgezés is okoz ilyen tünetet (általában foglalkozási ártalom).


Amíg a vizsgálatok folynak, ha van rá lehetőséged iktass be heti 3-4 edzést és fogd vissza a gyorskaját illetve túlzott cukrot.


Konkrét válasz a kérdésre, narkolepsziára és alvási apnoéra is írhatnak fel Ritalint (legalábbis külföldön), nem csak ADHD-ra, viszont hosszú távon megoldást csak az jelent, ha a panaszt okozó probléma megoldásra kerül az adott helyzetben fölösleges stimuláns szedése helyett.

2023. júl. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!