Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorító érzésem van a mellkaso...

Szorító érzésem van a mellkasomban, amikor levegőt veszek. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Hamar kifáradok és nem kapok rendesen levegőt. Ülve nem olyan vészes. Mi történhetett?

2023. ápr. 25. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sinusarrythmia is okozhat ilyet. Ennek az a lényege, hogy amikor belélegzel akkor a percenkénti szívfrekvencia magasabb lesz mint kilégzéskor ami annak köszönhető, hogy a nervus vagus fékező hatása jobban érvényesül kilégzéskor.


Persze sok minden okozhat mellkasi fájdalmat és az sem biztos, hogy szív eredetű, légzőszervi megbetegedés is lehet, felesleges találgatni.


A legfontosabb az lenne, hogy csináljanak neked egy EKG-t.


Mióta érzed egyébként?

2023. ápr. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az EKG egyébként azért lenne fontos mert tulajdonképpen ezerféle szív eredetű ingerképzési betegség kimutatható vele.

Ha csak belégzéskor érzed a mellkasi fájdalmat akkor az infarktust kizárnám.

2023. ápr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pár napja érzem
2023. ápr. 25. 00:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is bekaptam egy ilyen nyavalyát télen. A háziorvos el is küldött a kórházba ahol megnézték a tüdőmet. A háziorvos utána azt mondta a leletre, hogy bakteriális fertőzésem van, és adott rá gyógyszert. Hát beletelt pár hétbe de végül kigyógyultam belőle teljesen. Jobbulást!
2023. ápr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Pontosan igy voltam én is,covid után.Teljesen lazán 1-2 nap alatt meggyógyultam nem igazán viselt meg a covid viszont visszamaradt egy úgynevezett post covid szindróma és pontosan ez a szoritó,szúró érzés volt a mellkasomban,elmentem az dokihoz megvolt az EKG,meghallgatott de semmi különössett nem vett észre,aztán elmentem egy komolyabb helyre egy kardiológia klinikára és ott alapos szivultrahang vizsgálat után megállapitották,hogy egy enyébb szivburokgyulladásom van,irtak gyogyszert és rá pár hétre már teljesen jól voltam.
jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!