Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 11% testzsírszázalék 17 éves...

11% testzsírszázalék 17 éves lánynál reális?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sovány, nyugi, de az VOLTAM. Anorexiás voltam 17 évesen, ennek már 10 éve, szerencsére kigyógyítottak. :) Most elém került egy cikk, hogy nőknél 20% fölött van kb az egészséges tartomány. Viszont én emlékszem, hogy suliban volt kötelező testzsírszázalék-mérés, és 11% volt nekem. A mérést végző tanár kiakadt, hogy a legtöbb fiúnak is magasabb az osztályból és azonnal kezdjek el hízni, egyébként az a beszélgetés kicsit segített belátni, hogy valami nem oké velem. Nem ez a lényeg, csak eszembe jutott, hogy egyáltalán reális-e ez a szám, vagy lehet rossz volt a mérés? Mert a 20-30%-tól nagyon messze van, irreálisnak tűnik. Egyébként akkor már pár hónapja nem volt menzeszem sem, és 175 cm/48-49 kg voltam kb. Létezhet,hogy ennyire lecsökken a testzsírszázalék egy nőnek?
2023. ápr. 27. 21:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként megnyugtatásul, és idetévedő vékonyságra-vágyó fiataloknak: azóta 10 kg-mal vagyok több, és ezerszer boldogabb a bőrömben!! :)
2023. ápr. 27. 21:24
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem, ez k*rva kevés.
2023. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Abban a korban mar keves egy nonek. Akkor kezdenenek jonni a formak, duborognek a hormonok. Tul alacsony tzsn lapos, hormonzavaros es egeszsegtelen lesz egy no. (A sportolokat most hagyjuk)
2023. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Lehetséges, hogy olyan alacsony volt, a menses kimaradása is emellett szól. Azért fontos többek közt némi zsírszövet is, mert pl. a zsírban oldódó vitaminok így tudnak raktározódni, hőszabályozásban, hormonális folyamatokban is fontos szerepe van, stb.
2023. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4es, köszönöm!


erre voltam kíváncsi, hogy reális volt-e, azt tudom,hogy nem volt egészséges, sőt, már eléggé az utolsókat rúgta a szervezetem, és nem sokkal később kórházba is kerültem.

2023. ápr. 27. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon nagyon kevés!!
2023. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
20-40 éves korig nőknél az optimális testzsirszazalek 20-28% között van.
2023. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!