Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lezezik olyan vizsgálat...

Lezezik olyan vizsgálat amivel az általános egészségi állapotomat nagymértékben fel tudják mérni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 11. 07:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Vér-vizelet.
2023. máj. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Igen, teljes labor, ekg, vérnyomásmérés, tüdökapacitás ellenörzése, stb
2023. máj. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

De ez biztos hogy mindent kimutat?

Nekem ezt alapbetegségek miatt félévente el kell végezni, a probléma az hogy ami megvan állapítva az nem indokol mindenféle rosszul létet.

S a leleteim nem túl rosszak egy két csillag van itt ott és annyi.


A szívem pl. valószínűleg tökéletes, én sem érzem rossznak és az ekg is tökéletes.


Bár vannak erőnléti problémáim, pl. tüdőkapacitást sosem mértek, azt hogy lehet ellenőriztetni?


Gyorsabban kifulladok mint néhány évvel ezelőtt...


És ha valami van jó lenne minél előbb megtudni...

2023. máj. 11. 07:54
 4/30 anonim ***** válasza:

Erőnléted rosszabbodhat, ha nem mozogsz annyit és úgy. Ez a leggyakrabban amúgy 20as években tűnik fel, amikor pár éve minden milyen jól ment, most meg nem.

Elmehetsz orvoshoz, de előbb tényleg valamilyen erőnléti edzésbe kezdenék és ha akkor sincs javulás, akkor orvos be tud utalni pulmonológiára.

Én emiatt azért nem aggódnék úgy, ha annyi sport úgy nem fér bele, akkor hétvégi kirándulások, nagyobb séták is segíthetnek elkezdeni a dolgot.

2023. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

De nem csak erről is van hanem itt ott fájdalmaim vannak de nem olyan súlyosak igazából nem kell hozzá szednem fájdalomcsillapítót még azt is mondanám hogy meg csak nem is zavar csak észreveszem be érnem azzal hogy ez biztos nem komoly?


Úgy tudom hogy pl a rákot ki se mutatja egy sima vérkép... De mindig azt mondják hogy minél hamarabb észre kell venni

2023. máj. 11. 14:08
 6/30 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenen ennyire komolyan aggódni. Azért nincs minden embernek daganatos elváltozása és azt szűrővizsgálatokkal lehet megelőzni, ami hazánkban azért is problémás, mert sokszor a legveszélyeztetettebb korosztály se megy el, akiket már levélben, telefonon is keresnek…


Neked nagyvalószínűséggel mozgásra lesz szükséged :)

Nem vagy rákos és kis fájdalom még mozgáshiány miatt is simán lehet.

2023. máj. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Na jó de szívesebben vennem ezt a megállapítást olyan orvostól aki meg is vizsgált főleg hogy az alap leleteim ellent mondanak annak amit írsz.


Oké szűrővizsgálatok de ép az a kérdésem hogyan lehet ezeknek utána nézni milyenek vannak. Engem pl senki se hívott sehova S nem tudom hol lehet ezeknek utána nézni, egyáltalán milyenek vannak...

2023. máj. 12. 04:46
 8/30 anonim ***** válasza:

Szűrővizsgálat bizonyos korosztályokat érint, valószínűleg azért nem kerestek mert nem vagy 40-50+ 😅

Az hogy vannak alapbetegségeid, az nem jelent semmit.

Neked jó a szíved, de lehet állóképességed nem olyan jó (amire ha nem edzel, nem is lesz jobb) akkor simán nehezebb lehet egy busz után futás is..

Nekem pl pont a szívem gyengécskébb, de fiatalabb koromban versenyszinten sportoltam 15 éven keresztül, aztán egyetem alatt én is éreztem, hogy fáj a derekam, a lábaim, hátam és kifogyott a levegőm stb stb stb, de pont amiatt mert nem edzettem.

Láss csodát, kis mozgás pont annyit tett hozzá, hogy jobban vagyok és senki nem mondaná, meg hogy a szívem miatt esetleg kevésbé kellene bírnom bármit is.

Nem kell tumoros elváltozásokra sem alapból gondolni, főleg ha nem vagy olyan környezeti tényezőknek sem kitéve és esetleg az életmódod sem olyan. (Gondolok itt különösen veszélyes vagy bizonyítottan rákkeltő anyagokra (olajfinomítóknál ez gyakori) vagy nem dohányzol, nem vagy elhízva és nem iszod le magad mindennap)

Szimplán nézd meg az életed, hogy mennyit és hogy eszel, illetve hogy mozogsz. Ha alap leleteid nem borzasztóak (1-1 csillag semmit sem jelent, főleg ha 38 helyett neked 39es értékű lett valami, mert ott is aggodalmat az adná ha 38 lenne a felső határ valaminél és neked lett 450…) de feltételezem ha nem küldtek tovább és nem ismételték meg a vizsgálatokat, akkor valószínűleg nincs semmilyen aggodalomra adható probléma. (Amúgy bizonyos tumoros betegségek kimutathatóak alap nagyobb laborral is, de ha te ilyen gyakran jársz orvoshoz, akkor ott is kiderülne ha 1-1 értéked kilőne hirtelen)

Háziorvos tud elküldeni, meg megnézni hogy jelenleg a korosztályod szerint, mik azok amik érdemes lehetnek az alap fog-szem-alaplabor-nemi vizsgálatok mellett, de ettől többre felesleges aggódni.

(Rossz tüdőkapacitás is kijönne egy laboron…)

2023. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy ostobaság betegen erőltetni magunkat. Bölcsebb lenne előbb kivizsgálni és aztán dönteni el hogy mit kell tenni, ráadásul már alapból hülyeséggel kezdődik az írásod, túl vagyok az ötvenen...


Jópofa ez, hogy minden lelet és orvosi végzettség nélkül diagnosztizálsz de az a csúcs hogy úgy hogy az életkoromra is hülyeséget találsz ki...

2023. máj. 12. 14:40
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem írtad le sehol hány éves vagy, így ha eddig nem néztél utána milyen szűrővizsgálatok vannak, az nem az én felelőségem. Jogosan feltételezem, hogy egy 20-30as nem tudja milyen lehetőségei vannak. Főleg, hogy az a korosztály nem szokott még laboron kívül semmire se járni.

Ha azt mondtad vannak alapbetegségeid, akkor az ott az orvosnak miért nem mondod a panaszaid a rendszeres vizsgálatokon és kontrollokon? Eljársz rendesen félévente? Ha annyira rosszak, ott miért nem tesznek többet?

Nagyon szívesem megadom a számom OKFŐ-hoz ha ez ennyire zavar, de ha laborjaid jók és nem küldtek el sehova tovább, mert baj lenne, akkor miért ne tenne jót a sport? (miközben a sport nem megerőltetés, viszont kell, hogy például ne legyen 0 a tüdőkapacitásod és hogy minél később legyen osteoporosisod vagy épp különböző kardiovascularis betegséged)

Miért szeretnél mindenáron betegséget találni arra, ami lehet, hogy nem az? Az elmúlt években mennyit mozogtál? Nőgyógyász-urológus megvolt?

Az, hogy egyre jobban van fájdalmad, az pedig simán lehet kor miatt, degeneratív betegségek jórésze elérhetett, de arra sincs semmi csodaszer, mint gyógytorna és mozgás, ha meg már olyan későn jön a beteg, akkor műtét. De gondolom, ha ez is annyira fájna, felkerestél volna egy ortopéd kollégát...


Miért szeretnél neten választ kapni valamire, amire ha kapsz tanácsot csak támadásnak veszed? Miért az első gondolatod az hogy valamilyen tumoros és mindenáron malignus elváltozásod van?

2023. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!