Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok köhögés megemeli a pulzust?

A sok köhögés megemeli a pulzust?

Figyelt kérdés
Az illetőre rájön a köhögés vérnyomásmérés előtt a pulzusa felmegy 110-120 fölé. Ez normális?

2023. máj. 11. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amikor köhögsz akkor a szíved is gyorsabban ver.

Sőt, átmeneti vérnyomás emelkedést is okoz.


Ha nem folyamatos a köhögés akkor célszerű köhögés után egy 30 mp nyugalom mielőtt megkezdődik a mérés.

2023. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez az, csak jön a rástresszelés, aztán meg az is kihathat a pulzusra. A vérnyomása az jó 110-120 / 65-80-as tartományba mozog. A pulzus ami 100 fölötti.

Pl. most nemrég mértük 10:40 környékén 108/75/115 utána egyből 112/76/131 utána még egyszer egyből megmértük neki 118/78/112

Köhögés meg slejm-t felköhögi előtt pár percekkel.

2023. máj. 11. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek a stresszhez van köze és csak minimálisan a köhögéshez , az illető stresszel a méréstől de a stressz a vérnyomást nem csak a pulzust emeli erősen.

Próbáljon nem foglalkozni az eredménnyel , mérés elött terelje el a figyelmét , valaki beszélgessen vele a mérés alatt , persze az illető ne beszéljen. Ha,kell alkalmazzon vény nélküli nyugtatót , valeriana , sedativ pc , nyugrató teák. Bár én ilyen magas pulzusra vényköteles nyugtatót iratnék , de vigyázni kell mert a,buta háziorvosok egyből bétablokkolót írnak amitől úgy leesik apulzus hogy az illető úgy fog kóvályogni mint gólyafos a levegőbem.

Ja egyébként amit leírtam saját tapasztalat , mert nekem is,volt ilyen.

2023. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. máj. 11. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!