Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kis lila foltok. Valaki járt...

Kis lila foltok. Valaki járt már hasonlóan?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem észre, hogy a két karomon illetve a mellkasomon kis lila foltok vannak. Nagyjából mindegyik ugyan akkora, akkorák mint egy kisebb borsószem. Nem dudorodik ki, olyan mint egy véraláfutás. Csak nagyon sok és ugyan akkora mind. Ez mitől lehet? Orvoshoz leghamarabb jövő héten tudok menni, azért írtam ide, hátha valaki más is járt már így. Gyógyszert nem szedek, szemölcsök ellen használok kb egy hete egy ecsetelőt, mellékhatásai között nincs ilyenről szó. Illetve az elmúlt egy hetet gyakorlaton töltöttük, 2 pólót kellett beosztani 7 napra, és voltunk erdőben is. A matrac amint aludtam elméletileg új volt, legalábbis be volt csomagolva, nem volt büdös és természetesen használtam lepedőt. Ezeket csak azért írom le, hogy hátha valaki hozzá értőnek ez segítség lesz, amíg nem tudok elmenni szakemberhez

2023. máj. 26. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy beütötted és nem vetted észre?Vagy ilyen kiütés szerű?Egy kép az sokat segítene.
2023. máj. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettel be pl nagy adag aszpirint?


Egyik naprol a masikra keletkeztek (irtad), nekem nagyon ugy tunik, hogy a hajszalerek valami miatt meg-megrepednek. Ez akkor szokott elofordulni, ha valami miatt nagyon "hig" a ver, es bor alatti beverzesek keletkeznek mar attol is, ha az agynemu gyurott alattad vagy rafekudtel a karodra es a fuled megnyomta a karodat (ahogy alszunk, ez elofordul). Valamilyen modon, valamilyen verhigito hatasu etel/ital kerulhetett a szervezetedbe. Ez orakkal kesobb jelennek meg a tunetek (2-6 oraval kesobb, attol fugg, mi az)

Remelem, tevedek.

Nagyon. Remelem. Hogy. Tevedek.

Ha a foltok szaporodnak, vagy nagyobbak lesznek, akkor azonnal menj ugyeletre, mert akkor nincs idod varni.

2023. máj. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem megyek is, mert kb kétszer annyi van már rajtam, mint este. És nem, semmi ilyen hatású gyógyszert nem szedtem. Csak azt az egyet amit írtam
2023. máj. 26. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Kerdezo, hogy vagy? Mit mondtak a dokik? Mit mutatott a vervetel?
2023. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem volt vérvétel, elméletileg allergia, vagy valami fűre vagyok allergiás, vagy valami bokor megszúrt. kaptam allergia gyógyszert. Egyik-másik még viszket, viszont van olyan is, ami azóta már fakul és már nem is lila, hanem piros színű. Mintha megégettem volna, csak nem hólyagos. Ha keddig még több jön elő, akkor meg mennem kell be kórházba. Ha valamit megtudom akkor írok, hátha valakinek segítség lesz a jövőben
2023. máj. 26. 21:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Erdekes, hogy nem vettek vert. Ilyen lila foltoknal ez az elso.

Remelem, tenyleg allergia, bar nekem nem annak tunik. A "valami bokor megszurt" nem okozott volna orakkal kesobbi lila foltokat.

Tovabbra is remelem, hogy csak ostoba vagyok, es a "valami bokor megszurt" a jo diagnozis.

Az viszont erdekes, hogy a lilabol valt pirosra. Az meg jo hir, hogy par belole meg eltunoben van.

Igen, kerlek ird meg, ha valamit megtudsz akkor is, es akkor is ha az allergia elleni gyogyszerre teljesen megszuntek a foltok.

Drukkolok, tovabbi jobbulast!

2023. máj. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem lesz jó a diagnózis, elhalványult, de még ugyan úgy lila. Új szerintem nem jött ki, de rengeteg van. Megpróbálok kijátszani ma egy vérvételt, hátha
2023. máj. 30. 08:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Drukkolok... vigyazz magadra.
2023. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hátha segít valakinek és nem dob ki több ezer Ft-ot 3 fajta gyógyszerre. Nem allergia, fenyőatka, bepirosodott majd a helye és elmúlik. Nagyjából 3-5 hét. Nekem még egészen halványan látszik de már nem feltűnő. Nem szabad vakarni, nekem szerencsére nem viszketett, ha valakinek viszket akkor fenistil gél
2023. jún. 17. 22:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönet a jó hírért (hogy nem súlyosabb betegség), bár gondolom, hogy azért nem volt könnyű elviselni. Örülök, hogy jobban vagy! ❤
2023. jún. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!