Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire kellett vajon a labor...

Mire kellett vajon a labor koponya MR előtt, meg hogy van-e gyógyszerallergiám, ha semmit sem kellett bevenni előtte? Vagy csak elfelejtették? :D

Figyelt kérdés

A doktornő is úgy kérdezte, "rászánom-e magam", azt hittem, valami veszélyes dologról lesz szó, mondjuk megárt a kontrasztanyag, meg is kérdezték, kaptam-e korábban, de mit számit ez, ha most sem kaptam? Mondjuk örülök neki, csak így fura ez az egész.

Régóta tartó fejfájás miatt voltam.



2023. jún. 7. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor kellett volna kapnod. Nem húztak ki a vége előtt szurira?


Nekem 19 perc volt natúran,aztán kihúztak,szuri,és még 6 perc. A szuri volt a kontrasztanyag.

2023. jún. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a háziorvosnál!
2023. jún. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem húztak ki, nem szúrtak. Fura, pedig a súlyom és magasságom is megkérdezte a srác. Általában kekec vagyok, elolvasom, mit írok alá, de most, hogy eltévedtem és késtem kicsit, csak gyorsan aláírtam, lehet, abból kiderült volna valami. :D

A háziorvos álmos irodista, neurológus küldött, majd őt megkérdem. Köszi a választ.

2023. jún. 7. 03:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Szívesen
2023. jún. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden orvosi beavatkozás előtt kérdezik, hogy tudják esetleges probléma esetén mit adhatnak. Pl az MR is rémalom lehet egy klausztrofóbiásnak és simán kaphat pánikrohamot vagy szívrohamot... Ilyenkor nekik tudni kell, milyen gyógyszer jöhet szóba és mi nem.
2023. jún. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ebben lehet valami, ötös, de akkor mennyivel egyszerűbb lett volna azt kérdezni, nem vagyok-e klausztrofóbiás vagy pánikbeteg, nem? Elvégre az ember nem kóstolgatja végig a gyógyszerkínálatot csak úgy, hogy kiderüljön, mire allergiás, szóval ha mondom, hogy semmire, az nem jelent semmit.

Amúgy inkább vicces, a gép hangja eleve, végigvigyorogtam az egészet, mert az járt a fejemben, hogy elmennek ám a Scalzi-féle szerzők a bánatba az észre sem vehető űrugrásaikkal. :D Azért elég ritka madár lehet, aki ettől szívrohamot kap.

2023. jún. 7. 06:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Nem csak az általam felsorolt esetekben lehet baj. A nagymamám pl. egy rutin fogorvosi ellenőrzes során kapott agyvérzést. Nem kezelés volt, csak kontroll az új műfogsora illeszkedéséhez. Mire a mentő kiért, a doktornő már ki is nyomtatta nekik a szedett gyógyszerei listáját és azon listát is, amikre érzékeny. Ő pl. évente kéri ezek frissítését.

2023. jún. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, akkor a gyógyszerallergiák iránti érdeklődésre van magyarázat, a laborra továbbra sincs. ;) Amúgy örülök, hogy kiderült, hogy határérték fölötti a káliumom, mert már pont alartam venni kálium-citrátot, legalább erre nem kell költenem, de az űrutazás szempontjából semmi értelme nem volt. :D
2023. jún. 7. 07:56
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Megint az 5-ös vagyok.

Más ügyben, de beszéltem a háziorvossal és rákérdeztem a laborra, mert engem is kíváncsivá tett a kérdésed.

Kontrasztanyagos MR-t akkor szoktak csinálni, ha a sima nem hoz megfelelő eredményt vagy valami olyat látnak, ami indokolja. Ezt ott helyben a vizsgálatot vegző doki dönti el. Kontrasztanyagosat viszont csak 30 napnál nem régebbi nagylabor + nyilatkozat megléte mellett lehet csinálni.

Magyarul, lerövidítik a folyamatot. Neked nem kellett kontrasztos, de ha valakinek kell és nincs laborja, akkor mehetett volna haza és várhatna egy újabb időpontot akár egy sürgős ellátást igenylő problémával is.

Na, ma is tanultam valami újat! Mégis van értelme az oldalnak. 🙂

Remélem hamarosan találnak megoldást a fejfájásodra! Jó egészséget kívánok!

2023. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Király vagy, köszi, hogy megkérdezted! Csak van értelme itt lógni, tényleg. :) Ha én kérdezném a ho-t, meg sem rezdülne álmában, nemhogy rendesen válaszolna. :D
2023. jún. 7. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!