Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ex alkoholistak evek utan...

Az ex alkoholistak evek utan ihatnak mertekkel?

Figyelt kérdés
A parom egy nagyon kedves ferfi, jo exisztenciaval, jo barati korrel, jo munkahellyel es diplomaval. Minden mesebe illo viszont a multjaban van egy kis fekete szakasz, alkoholista volt. Esti italozassal indult az egesz a barataival, egyre tobbet es vegul azt vette eszre, hogy nem tud belole kiszallni. Azota mar kigyogyult, ha igy lehet nevezni, sok ev eltelt.. a problema ott van, hogy meg csak par honapja vagyunk egyutt. a multjarol nekem oszinten beszelt es elmondott sokmindent. Sose lattam ot sokat inni, de ha baratokkal vagyunk vagy kettesben neha azert azt a par pohat bort megissza. A kerdesem az lenne : egy poharkabal is vissza lehet szokni? Lehet ujra benne van es nem tudja? Az alkohol fuggoseg olyan mint a drogfuggoseg, hogy ha csak picit is ujra belekostolsz visszaesel! Vagy pedig ez az 1-2-3 pohar bor meg belefer?

2023. jún. 20. 18:41
1 2
 1/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
Ez egyén függő. Van, aki újra rászokik, van aki utána tud mértéket tartani. Van nekem egy ismerősöm, aki azt mondja, hogy ő egy korty alkoholt sem iszik már, mert nem fog tudni megállni.
2023. jún. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 100-ból 1 ex-alkoholista képes arra, hogy szociális ivóként is tudjon inni...

Szóval van rá esély, csak baromi csekély.

2023. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint visszaesett valoszinuleg, csak nem mondja meg.. ilyen esetben mit kellene csinalnom. Rosszul is erzem magam emiatt, mert velem is parszor estenkent borozott, de tenyleg csak par pohar mert en szeretem a bort, de en nem vagyok alkoholista. Gondolom ertem tette hogy kellemesen erezzem magam vagyishogy mar nem tudom mit gondoljak.
2023. jún. 20. 19:13
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy van benne olyan szintű kontroll, amivel ezt képes ezen a szinten tartani, de az igencsak küzdelmes lehet. Egy alkoholista vagy iszik, vagy egyáltalán nem iszik, olyan nincs, hogy csak mértékkel iszik (akkor nem alkoholista). De szerintem felesleges ezen itt totózgatni, szerintem előbb beszélj vele erről nyíltan, hogy most akkor hányadán áll. Ha eddig is őszinte volt, ezután is az lesz.
2023. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Az alkoholisták sosem gyógyulnak meg. Ha nem isznak már évek óta, egyetlen korty is elég, a visszaeséshez, ezért inkább megállják.
2023. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám alkoholista volt. (A minden nap ájulásig ivó típus.) Aztán mikor már majdnem halálba itta magát, leszokott az elvonón. 5 évig nem ivott. Egy családi eseményen megkínálták egy pohár pezsgővel. Másnap újra az árokból szedtem össze és folytatódott minden tovább....visszaesett. Ezt csak példaként mondom, hogy van ilyen is.
2023. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Beszelnem kell vele! Komoly a helyzet azt hiszem.
2023. jún. 20. 19:45
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is van alkoholista rokonom, aki később tudott mértékkel inni. (Vagyis már meghalt, de nem az alkohol miatt.) De én is úgy tudom, hogy ez extrém ritka.
2023. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%
Na ezért nem járok senkikkel sem inni. Meg milyen igénytelen program már ez?
2023. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Olyan nincs, hogy ex alkoholista.
2023. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!