Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szívroham minden esetben...

A szívroham minden esetben halálos?

Figyelt kérdés
Ha valakinek megáll a szíve van esélye túlélni vagy meghal?

2023. jún. 24. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mitől áll meg a szíve.


Ha a szívinfarktusra gondolsz, akkor nem, nem minden esetben halálos. A túlélés esélye függ attól is, hogy milyen súlyosságú, illetve hogy milyen gyorsan kap az ember megfelelő orvosi ellátást.

2023. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. jún. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nem mindig
2023. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Apám kettőn is átment és él.
2023. jún. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy, ismerek olyat akinek már 3 volt és még él, sőt olyan is volt amikor megállt a szíve csak újra lett élesztve.
2023. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben halàlos! Sok mindentôl fûgghet, pl. Milyen hamar jön ki a mentô, mennyire sùllyós.
2023. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szívmegállásra érted, vagy extrém gyors szívverésre? Mert én úgy tudom, hogy az utóbbit hívják szívrohamnak, persze vezethet ahhoz, hogy megáll a szív, vagy fibrilláció áll be (vagyis nem egyszerre mozog a szívizom, hanem összevissza, és így nem tud vért pumpálni).


Én olvastam egy sztorit (persze nem biztos, hogy igaz) egy fickóról, akinek valami menőbb okosórája volt. Az egyik este egy buliban figyelmeztette a telefonja, hogy szívrohama van (ha jól értettem, ez extrém magas pulzust jelentett) és menjen orvoshoz. Elment, és kiderült, hogy valójában infarktusa van, ez okozott szívrohamot, amiből addigra két meneten már túl volt, de a harmadikat nem biztos, hogy kibírja a szíve.


Kicsit furcsa nekem a sztori de nem teljesen életszerűtlen. Lehet, hogy kitaláció, de reálisnak tűnik.


Szóval igen, túl lehet élni a szívrohamot, de kezelni kell, különben az ismétlődésbe könnyű belehalni.

2023. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7/7 nagyot tévedsz 🥱
2023. júl. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!