Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi baja lesz az étrendkiegészí...

Mi baja lesz az étrendkiegészítőnek ha lejárt a szavatossága?

Figyelt kérdés

Úgy látom 2020 a lejárata


[link]



2023. júl. 1. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kenőcs lenne, és nem változna meg se a színe, se a szaga, se az állaga, akkor azt mondanám: használd. DE ez - ha jól látom -, valami gyógyszer doboz, amit nem javasolnék beszedésre, főleg, ha 2020-ban járt le. Egy - két hónapos csúszás beleférne, hisz eleve úgy állapítják meg a lejáratot, de itt évekről van szó.
2023. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez nem gyógyszer vagyis jobban mondva nem gyógyszergyári szer.

[link]

2023. júl. 1. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy gyógyszergyári, vagy sem. Belsőleg használnád, szemben a kenőcs külsőségével. Ez a szer durván két és fél éve lejárt, én nem kockáztatnék vele, de te tudod.
2023. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ugyan ezek a vitaminok ha lejártak?
2023. júl. 1. 21:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg kockázat alatt mit értesz,halált?
2023. júl. 1. 21:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Meghalni - valószínűleg - nem fogsz, de lehetnek emésztési problémáid: hasmenés, hányás. (Mondjuk, ha ezek tartósan fennállnak, és nincs folyadék & só utánpótlás, abba bele lehet halni) Okozhat májproblémákat, mivel a máj a méregtelenítő,(jó esetben nem teszi teljesen tönkre a májad) vagy kaphatsz kiütéseket.

Ez NEM vitamin, hanem porc erősítő készítmény. Azért, mert étrend kiegészítő, még nem egyenlő a vitaminnal.

2023. júl. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na de vitamin is van akkor gondol az is kuka?

Amúgy amiket elsoroltál a gyógyszeripari termékek még szavatossági idő alatt is tudják 🙂

2023. júl. 2. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:

A vitamin, ha lejár a szavatossága épp magát a hatóanyagait veszíti el. Már nem lesz olyan hatásos, mint annak, aminek még van szavatossága.

Ha a vitamin lejár, az kuka. Én már vittem úgy vissza a boltba vitamin készítményt, hogy egy hónap volt a lejártáig, de három dobozzal vettem, és mondtam, hogy ennyit nem tudok már beszedni egy hónap alatt. Két doboz árát simán engedték levásárolni.

2023. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!