Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi zajlik az infektológusnál?

Mi zajlik az infektológusnál?

Figyelt kérdés

Egyetlen általános post-covid tünettel mennék szakellátásra, de

előbb infektológiára küldenének. 40 ezer forintért egy magánkórházban mégis mit nyújt az infektológus? Elvileg konzultációt takar, de ez szerintem borsos ár csupán azért..



2023. júl. 18. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én ingyen megmondom,hogy nincs olyan,hogy "post covid".
2023. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én meg azt, hogy te magad sem létezel. Tudtad ezt? Mik vannak? :-o
2023. júl. 22. 00:23
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

#1

Nagyon tévedsz! Igenis van "post-COVID!

2023. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Általában a kórelőzmény felvételét és a beteg részletes kikérdezését követően fizikális vizsgálat, laboratóriumi vizsgálatok, illetve szerológiai (ellenanyag) vizsgálatokat csinálnak.. Adott fertőzési betegség meglétét bakteriológiai tenyésztéssel vizsgálják.


Ha 40k a konzultációt jelenti csak, akkor szerintem a vér vagy további vizsgálatokért még pluszban kell fizetned.


Nem tudsz beutalót kérni a háziorvosodtól infektológiára, TB-re?

Szerintem jobban járnál.


Mik a tüneteid amúgy?

2023. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
3,álmaidban. :)
2023. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4# Csak szaglásprobléma miatt küldenének infektológiára, hogy utána a szaglásteszt és egyúttal a tréning kezdődhessen, ez egy magánban történne a mielőbbi kezdés lehetősége miatt.

Nem lenne gond a beutaló kérése, csak ennek szükségessége a kérdéses számomra...

2023. júl. 24. 03:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt az orvostól kérdezd. De mért magánba mész 40-ért?
2023. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

Értem, hát akkor gondolom van erre valami terápiájuk, hogy helyrehozzák a szaglásod.

Nem tudom sajnos, hogy működik, de nem elvileg magától visszaáll covid fertőzés után a szaglás/ízérzékelés?

2023. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Benne vagyok a témában, de nem eléggé, és sajnos tanácstalan is.

Egyénfüggő az, hogy kinek mennyi idő alatt regenerálódik a szaglása, 3 hónapon túl ha nem áll helyre, kezelni kell a problémát és a lehető leghamarabb, hogy minél nagyobb eséllyel álljon vissza a megelőző állapotra.

Olvastam korábban egy külföldi publikációt, melyben ha jól emlékszem azt írták, hogy nagy számú résztvevőnek bizonyos fokú részleges szaglásvesztése még 3 hónap után is kimutatható, ez némileg megnyugtat.

A szaglás különben is szubjektív, nem biztos hogy mindenki tud olyan szagokról, melyet covid után már nem érez.

Én még szerencsésebb vagyok, torz szagot alig vélek érezni, étkezésem nem túlzottan befolyásolja, szerves kellemetlen szagokat érzek kevésbé, illetve néhányat műszaki területről hiányolok..


Konkrétan a fertőzést követő 3 héten belüli gyors javulást követő túlzottan lassú visszatérés a nyugtalanító számomra, és a torz érzet szintén lassú elmúlása, ha még múlik egyáltalán..

2023. júl. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!