Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van esténként, elalvás...

Miért van esténként, elalvás előtt halálfélelmem?

Figyelt kérdés
Nem merek elaludni, mert attól félek, hogy nem kelek fel, és mindig úgy érzem, hogy fáj vmim...Legtöbbször mintha a szívem fájna..Sztem bebeszélem magamnak. Mit tehetek ellene?
2010. okt. 14. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sztem is. pszichiáter szakorvos.
2010. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem van kicsi pánikbetegséged. :) Nekem is van kicsi, csak nekem olyan, hogy rettenetesen félek, hogy rosszul leszek és bebeszélem magamnak és tényleg rosszul leszek.

Nem tudsz ellene mit tenni, csak annyit, hogy tereld erről a figyelmed és nyugodj meg. Máshogy sajnos ezt nem lehet, lekell győzni. :(

2010. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség.. próbáld elterelni a gondolataidat,nyiss ablakot,hogy legyen friss levegő
2010. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne,mert ez nálam is van. Néha nagyon szaporán ver a szívem,és nem bírok tőle aludni.
2010. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pánikbetegséggel mit lehet kezdeni? Az ablak kinyitásra rászokok, a gondolataimat ilyenkor mindig próbálom elterelni (pl. mit fogok holnap csinálni). Pszihiáterhez nem szeretnék menni.
2010. okt. 14. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként az alvást "kishalálnak" nevezik,mert mig alszol a lelked valóban vándorol(a szived természetessen dobog),de visszatér mindig a testedbe! Egyébként én is javasolnék egy pszichiátert akivel megtudod osztani ilyen irányú aggodalmadat!A haláltól meg csak azért félsz Te is meg szinte mindenki,mert ismeretlen és attól meg fél az ember..
2010. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kisfiam ovis csoportjában az egyik apuka éppen így halt meg. Este lefeküdt, semmi baja nem volt, reggel már nem ébredt fel. Állítólag szívinfarktust kapott. Azóta gyakran megfordul az én fejemben is, hogy talán nem ébredek fel holnap... nagyon rossz érzés, a sírás kerülget és nem merek elaludni. Aztán valahogy sikerül megnyugodnom és igyekszem valami szépre gondolni, hogy az álmom is szép és nyugodt legyen :=). Eddig bevált, hiszen még itt vagyok. De tagadhatatlan, hogy a félelem bennem is ott van.
2010. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem megnyugodni. A pánikbetegségnek az is lehet a tünete, hogy amikor nagyon ideges vagyok, alig kapok levegőt, vagy ez ettől független? Mennyire valószínű, hogy pánikbeteg vagyok?
2010. okt. 14. 21:01
 9/12 anonim ***** válasza:

A pánikroham tünetei:

* intenzív, elviselhetetlennek megélt, rossz közérzet

* menekülési késztetés

* kontrollvesztéstől, megőrüléstől, haláltól(!) való félelem

* légszomj (a beteg érezheti úgy, hogy mindjárt megfullad)

* a beteg úgy érzi, minden kicsúszik a kezéből;

* szapora szívverés

* kipirulás

* izzadás

* reszketés, hidegrázás

* szédülés

* émelygés

* hőhullámok

* görcsös hasi és/vagy mellkasi fájdalom

* fejfájás

* gyengeség

* gombócérzés a torokban, nyelési nehezítettség

2010. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ahogy nézem a tüneteket, valószínűleg igazatok van, és kicsit pánikbeteg vagyok, mert több is jellemző rám.
2010. okt. 15. 06:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!