Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Középtermetű (180 cm apa, 170...

Középtermetű (180 cm apa, 170 cm anya) szülők 16 éves lánya 153 cm, ez normális?

Figyelt kérdés

A nagymamák 158-160 cm-esek, a nagypapák kb. 175-180 cm. Generaciós ugrás lehetséges ebben? Mert mindenütt azt olvasom, hogy a szülők magassága határozza meg a gyerekét, különben baj van. De a lányom egyébként egészséges, 12 éves kora óta rendszeresen menstruál, látszólag rendben van. Kellene egy vérvizsgálat?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2023. aug. 21. 02:19
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

"Mert mindenütt azt olvasom..." Én ezt sehol nem olvastam így, ebben a faék egyszerű megfogalmazásban.

A gyerek magasságával minden rendben. Akár 4 generáció után is előjöhetnek genetikailag kódolt tulajdonságok.

2023. aug. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem jelenti, hogy "baj van". Nem mgas, kifejezetten alacsony, ami kevésbé szerencsés, de önmagában ez ha a fejlődés minden más "standard" eleme jó (mozgás koordináció, korának megfelelő beszéd készség, reflexek stb) akkor nincs mit tenni, ez van. Vérvétellel a növekedésnek erre a kérdésére direkt választ nem lehet kapni.
2023. aug. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Apám 160cm,anyám 158cm.Én 187cm.Na bumm a nagyapám magas volt...nyilván töle jött a magasságom.Nem kell ehez vérvizsgálat...
2023. aug. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak szegény gyerekedet sajnálom, hogy ilyen súlyosan szorongó szülőkkel verte meg a sors.


Az egész életet ennyire túlhisztiztized, mint ezt a semmiséget??? :D

2023. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!