Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van ez, mit csináljak?

Mitől van ez, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb 10 perce érzem, hogy a szívem nagyon erőseket ver és nagyon szaporán. Kb 5 perce érzem azt, hogy az erős verések mellé olyan érzés társul mintha a szívem kifeszítene valamit a mellkasomban. Nem is azt mondom, hogy fáj hanem feszít és ez nagyon kellemetlen. Valamint a bal karom is elkezdett enyhén zsibbadni.


Én a nagy melegre tudom fogni mert ahol élek màr most 35 fok van. Szerintetek lehet köze hozzá?



2023. aug. 28. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Pánikbetegseg is lehet, de lehet enyhébb rendellenesseg is.


Én is észleltem ilyet párszor, és elmentem egy magán kardiológushoz. (államiban egy év múlva lett volna időpont.. No comment).


Kaptam egy 24 órás vérnyomásmerot, az nem talált semmit, viszont a szív ultrahangon látták, hogy az egyik ér kicsit ki van tagulva.


Le kellett fogyni 10 kilót, stresszmentesebb életre váltani... Megtettem. Mostmar sokkal jobb.

2023. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. aug. 28. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nő vagy férfi?
2023. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
22 férfi
2023. aug. 28. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Hűtsd magad, hidratálj, pihenj, oldd a feszültséget.
2023. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mozgás jó feszültségoldó, de csak mértékkel, főleg ilyen melegben.
2023. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Túlsúlyos vagy? Stresszesen élsz?
2023. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túlsúlyos, épp ellenkezőleg.


A családban viszont mindenkinél örökletes volt a szívbetegség és minden halálozás is ennek volt köszönhető.


Egyébként nem érzem magamon, hogy stresszben élnék úgy általánosságban.

2023. aug. 28. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor csak figyeld magad. Lehet hogy tényleg ez a régóta fennállo irtó meleg okozza.


Az én apám és keresztanyam is infarktusban haltak meg 50+ évesen, én is azért figyelek ilyesmire jobban. (első és 7es voltam).

2023. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!