Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem lesz baj ha 105-ös vérnyom...

Nem lesz baj ha 105-ös vérnyomásnál is bevettem a vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés
Régebben a háziorvosnál kétszer is magas volt a vérnyomásom ezért vérnyomáscsökkentő gyógyszert írt fel.Mindennap felet kell bevennem,viszont gyakran 105 körüli vérnyomást mérek.A háziorvost kérdeztem így is szedjem a gyógyszert azt mondta igen,igyak több folyadékot.Most is 105-öt mértem,ami tudom hogy alacsony de a gyógyszert nem mertem kihagyni nehogy amiatt legyen baj.Vagy pont hogy így lesz baj?40/F

2023. aug. 28. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit furának találom, hogy két alkalommal mért magasabb értékű vérnyomásra az orvos vérnyomáscsökkentőt írt fel. Ilyen gyógyszert alaposabb megfigyelés után szoktak írni (pl. több napon keresztül napi 3x-i vérnyomásmérés esetén az érték magasabb a kelleténél, vagy 24 órás holter felhelyezése, az eredmények kiértékelése, panaszok, tünetek állandósulása, fejfájás, szédülés stb.).

Naponta többször mérd meg, jegyezd fel, és ha tartósan alacsonyabb értékeket mérsz, a jegyzeteddel keresd fel ismét a háziorvost. De addig szedjed a gyógyszert, mert az nem úgy működik, hogy egyszer beveszem, máskor nem.

2023. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyi az alja, a per érték? Az is alacsony?
2023. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!