Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony süllyedés mitől...

Alacsony süllyedés mitől lehet a laboreredményen?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint 2 hete éves rutin nagylaborban jártam.

Vvt süllyedés akkor 7 mm/óra volt.

A ref értékek 3-12 közöttiek.

Egyik magánszolgáltatónál jelentkeztem szív és érrendszeri alap vizsgálatokra, abban is volt labor.

A friss leleten a vvt süllyedés 2 mm/óra.

Bár itt a ref érték 2-10 közötti.

Mitől lehet ekkora eltérés 2 hetes különbséggel?

Visszakerestem a korábbi laborokat, 7 és 8 volt mindig:


A koleszterinem magas, elkezdtem diétázni, sok zöldség és halat eszem illetve szedek koleszterin optimalizáló gyógynövényes kapszulát. Vajon van ennek köze hozzá?



2023. aug. 29. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani. Több dolog is okozhat ilyesmi, nem specifikus. De benne van a referencia értékben, így nem gondolnám, hogy panaszra adna okot.


Esetleg két hét múlva csináltass még egyet, lehet csak pillanatnyi eltérést mutat.

2023. aug. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Megvárom mindenképp a háziorvos véleményét is. Csütörtökig szabin van utána tud segíteni.

2023. aug. 29. 07:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége nincs ezeknek a süllyedés értékeknek, ennyi variabilitása a labornak is lehet. Mind a két érték jó, betegséget egyébként is inkább a magas süllyedés szokott jelezni.

Kár foglalkozni ezzel.

2023. aug. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha alacsony a süllyedés értéke, nincs gyulladás a szervezetben.
2023. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!