Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sörhas megszűnik, ha az...

A sörhas megszűnik, ha az ember abbahagyja a sörözést?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Igen, jó a logikai következtetés.
2023. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Semmi köze a sörfogyasztáshoz.
2023. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A #2-nak van igaza. A népnyelv találta ki ezt a fogalmat és szeretik a sörözésre fogni, pedig sok köze nincs hozzá.
2023. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Van köze hozzá! Én megfigyeltem magamon, hogy amikor elhagyom a sört egy időre mindenki megjegyzi, hogy “milyen sokat ment le a hasad”.

#1 voltam

2023. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem. A sörhas simán elhízás. Az elhízás akkor szünik meg ha elkezdesz kevesebbet kaloriat bevinni tehat enni, inni
2023. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
A sörhas nem csak puszta elhízás. A sok szénsav ami benne van felfújja és kitágítja a gyomrot. Aki mindennap sörözik azoknál kialakulhat egy állandó hasi puffadás ami nyilván megszűnik a sör elhagyásával. Ezen felül még hajlamosít az alhasi zsírok kialakulására. Úgyhogy nagyon is van összefüggés. Persze én nem a sör ellen beszélek, én azt mondom legyünk inkább boldogok mint szépek. ;)
2023. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
A sörhas a hasi izmok elgyengülése miatt jön létre.Az eredeti állapot nem vissza állítható.
2023. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

"A sörhas a hasi izmok elgyengülése miatt jön létre.Az eredeti állapot nem vissza állítható."


Az ascites-re gondolsz? Az valóban nem fordítható vissza, de a tulajdonképpeni kóroka az emésztőrendszer vénás keringéséből való folyadékszivárgás, amit a májkapuvénában mérhető nyomás növekedése okoz. A hasfal izomzata is nyilván gyengül tőle, de a fő probléma a folyadékfelhalmozódás.

2023. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, az ascites, azaz hasvízkór kezelhető:

Természetesen először mindig a kiváltó okot kell keresni, és lehetőség szerint azt megoldani (pl. májbetegség kezelése). A szövődmények kezelése, a keringés stabilizálása intenzív osztályos feladat súlyos esetben.

Először, vagy enyhe esetben gyógyszeres konzervatív kezelés jön szóba.

Fontos a bevitt só mértékének korlátozása, a folyadékmegszorítás és fehérjeszegény diéta.

Vízhajtó szedése, vérnyomáscsökkentő a hasűri erek nyomásának csökkentésére, a vizelet ürítésének fokozása.

Amennyiben a gyógyszeres kezelés nem elégséges, sor kerül az ascitespunctiora (ejtsd: punkció), hascsapolásra, vagyis a hasűri folyadék szúrására és leengedésére. Ezt akár ambuláns ellátás keretein belül is megoldják. Az orvos a fekvő beteg hasfalát lefertőtleníti, majd az ascites kikopogtatása után, egy protokoll szerint meghatározott ponton bal oldalon megszúrja egy direkt haspunctiora használatos tűvel vagy injekciós tűvel a has falát. A has üregébe kerülve már a tűre erősített szereléken keresztül megjelenik az ascites. Előre meghatározott mennyiségű ascites leengedése (akár több litert is jelenthet) mellett albumintartalmú infúziót is kap a beteg.

2023. szept. 8. 10:24
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, ezekkel én is tisztában vagyok, a nem visszafordítható dolgot úgy értettem, hogy maga a problémát kiváltó májcirrózis az, amit nem lehet megszüntetni. A rosszabbodását lehet mérsékelni vagy megállítani. Májtranszplantációval megszüntethető elvileg, de erre ritkán kerül sor.
2023. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!