Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szédülés és a gyengeség...

A szédülés és a gyengeség lehetnek a sclerosis multiplex tünetei?

Figyelt kérdés

11 éve szedek vérnyomáscsökkentőt , 13 éves koromtól kezdve. Kb. 3-4 éve ugyanazt a két vérnyomáscsökkentőt szedem , 2 szem Tanydont és 1 szem Nebibetát reggelente. Az augusztus 20. utáni nagy melegben szédültem ,alacsonyabb volt a vérnyomásom, és elkezdtem kevesebbet szedni. A szédülésem így sem múlt el.

Majd visszálltam a korábbi rendszerre, és beállítódott

újra a vérnyomásom, már nem alacsony, de például 120-125-130-as vérnyomásértékeknél is szédülök.


1 éves korom óta, tehát több, mint 20 éve szemüveges vagyok. Hetek óta szédülök, és ez lassan minden időmet, energiámat leköti.


A sürgősségin és a háziorvosnál is voltam, neurológiai és CT leletem is negatív, labor semmi szédülésre utalót nem igazolt. De továbbra is tompa szédülésem van, bár mások a járásomon nem látják, de én belülről rettenetesen bizonytalannak, instabilnak érzem a járásom, a mozgásom. Előfordulhat, hogy azért szédülök, mert új szemüvegre van szükségem? Vagy a szédülés a sclerosis multiplex tünete is lehet?


Gyenge is vagyok, igazából a szédülés miatt az utóbbi 3 hétben nem tudtam tömegközlekedésre szállni. A szociális életem és a munkám is megsínyli ezt a helyzetet. Gyenge vagyok, a karjaim kifejezetten gyengék, alig van bennük erő. A bokámnál van egy izom, vagy ideg, ami esténként, amikor fáradt vagyok, furcsa módon ráng, mozog.

És bár fáradt vagyok, aludni nem tudok. Forgolódom, és hajnalban alszom így is csak el.



2023. szept. 8. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
stressz lesz az oka egy részenek..ennek kellene utána játni..az izomrangás nem alvas stb..szedj magnéziumot ..sztem csak ki van merülve a szervezeted
2023. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen lehet, de másnak is. CT nem szokta kimutatni az SM-t, ahhoz koponya MR kell. Nyílván más oka is lehet a panaszaidnak. Lehet, hogy új szemüvegre lenne szükséged, igen. Első körben szemészetre mennék.
2023. szept. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
SM-nek rengeteg féle tünete lehet.
2023. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha huzamosabb ideig - 2-3 óra pl. - nincs rajtam a szemüveg , akkor el kellene múlnia gondolom a szédülêsnek , hogy ha a szemem romlása miatt van.
2023. szept. 9. 00:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet sm tünet, de ha nincs más akkor bízhatsz benne, hogy nem az. Menj el egy célzott esem vizsgálatra, zárd ki legelőször azt, aztán jöhet a többi. 15 éve vagyok esem beteg, csak azok tudják akiknek megsúgtam ;)
2023. szept. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hétfőn (11-én) Betaserc gyógyszert kaptam a háziorvosomtól. Ez a fülre hat. Kedden jobban lettem tőle , de csütörtök óta megint rosszabbul , ugyanúgy vagyok.


Korábban már voltak alvásparalízis- szerű tüneteim,kb. 6 évvel ezelőttől kezdve. Nemrég félálomban voltam , és hirtelen nyomás nehezedett az arcomra. Nem tudtam megmozdítani az arcom , és az arcizmaim összerándultak, úgy éreztem. Zúgó hangot hallottam , mintha a fülem zúgna.


Most már 1 hónapja tart ez az elkeserítő helyzet. Jövő héten megyek még szemészetre.

2023. szept. 15. 19:58
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mégsem szemészeti dolog ez.
2023. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Voltam ismét a sürgősségin szédülés miatt. Fül - orr - gégészetre és szemészetre irányítottak. Fül - orr - gégészeten kizárták , hogy a belső fülkristályaim miatt szédülnék 1 hónapja , mert az pár másodpercig tart az orvos szerint. Illetve nincs megduzzadva a fülem mögötti rész.

Szemészetre másfél nap múlva tudok menni.

2023. szept. 17. 16:27
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy szemészeti probléma miatt miért zúgna a füled? Romberg tesztet tudsz csinálni otthon simán, felveheted magad videóra is akár, vakjárást is próbálhatsz, megnézheted, hogy sikerül.Azok árulkodóak tudnak lenni.
2023. szept. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Senior Séf ***** válasza:
88%
Ezek nem SM, hanem a kifáradt mellékvese tünetei. Mondjuk az sem egy leányálom, főleg, hogy az akadémikus orvoslás protokollja nem ismeri.
2023. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!