Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bolus adstringensbol mennyit...

Bolus adstringensbol mennyit lehet szedni egy nap? Edesanyam most adott 2t és azt mondta,hogy egy fél óra múlva ki jön akkor vehetek belőle meg egyet.Szerintetek?

Figyelt kérdés
2023. szept. 11. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Van hozzá betegtájékoztató, ha elveszett akkor neten is elolvasható. [link]
2023. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anyud jól mondta. Napi 3× 1-3 tabletta. Amikor én szedtem be nem is kellett többet szednem hasmenése. Egyszer beszedtem, eltelt pár óra aztán már jól voltam. Persze ha vírusos hasmenésed van, akkor ez nálad más lesz.
2023. szept. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Többet megyek mint wcre és hol hasméneses hol nem de 2napja már megy...a gasztro orvos is azt mondta H le kell lassítani a bélmozgást..mert többet megyek mint a többi ember
2023. szept. 11. 08:26
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Hát a lassításra nem a Bolus való. Inkább Lopedium vagy Immodium. Napi 1 elég lesz szerintem
2023. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen tudjuk. De mivel laktóz érzékeny vagyok így sajnos ezek ki löve mert laktózt tartalmaznak. Minden bél lassíto gyógyszert át nézet es sajnos mindegyikben van laktóz. Így maradt a szénkapszula vagy a bolus. De úgy olvastuk hogy ez is bél lassíto, és helyre teszi a hasmenest.
2023. szept. 11. 09:03
 6/8 anonim ***** válasza:
De honnan jön ki édesanyád, a konyhából?
2023. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha a bolus jön ki egy fél óra mulvaakkor mehet még egy
2023. szept. 11. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Az a laktóz ami ezekben a gyógyszerekekben van, nevetségesen kevés. És mivel a laktóz NEM ALLARGÉN (csak simán nem tudod megemészteni, te sem), nagy baj nem lesz. De ha biztosra akarsz menni akkor be lehet venni egy laktóz emésztő enzimtablettát (vagy kapszulát vagy pár cseppet -mert van ami folyékony kiszerelésű-).

2023. szept. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!