Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » TAJ kártyát hol lehet igényelni?

TAJ kártyát hol lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Egy régi, ezeréves TAJ kártyám van és azt szeretném kérdezni, hogy tudok-e egy újat igényelni belőle? Mert ez már kezd igen megkopni. Igazából erről nem találtam pontos leírást sehol, csak az volt, hogyha külföldről jössz haza vagy ellopták, vagy csecsemőknek kell igényelni a kormányablakban. De tudok a kormányablakban csak szimplán egy újat igényelni, persze pénzért a régi helyett?



2023. szept. 11. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy kormányablak és ha nem elveszett csak régi és szar akkor fizetni kell érte.
2023. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, simán tudsz újat kérni. Nekem névváltozás miatt kellett de tökre örültem, mert az új már laminált, a réginek meg a fele már benne maradt a tokban :D és emlékeim szerint ingyen volt.
2023. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek :)


#2


Igen, nekem is azért kéne már, mert konkrétan már elfojik rajta a tinta. Csak sehol nem írták, hogy emiatt is lehet-e cserélni :)

2023. szept. 11. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben 3000 forintot kell fizetni. Névváltoztatás esetén ingyenes csak.
2023. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3.000,- Ft igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetni

Ha az újabb TAJ-kártya kiállítására azért van szükség, mert a korábbi kártya elveszett, megsemmisült vagy megrongálódott, akkor az újabb TAJ kártya kiállításáért igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetni, melynek összege 3.000.- forint.

Jól le kell görgetni.

[link]

2023. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is. :)


#5


Áh igen, már látom, azért tehették volna valami egyszerűbb fül alá is, mintsem végignézni az összes létező egyéb szabályzatot :)

2023. szept. 11. 21:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemrég igényeltem újat, mert nekem is kopott volt, 3000Ft-ba került, e-ügyintézéssel oldottam meg. Nekem kb. 1 hónap volt mire kiküldték, de megvan.
2023. szept. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7


Köszi :)

2023. szept. 12. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!