Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kisujj belső részénél szoktak...

Kisujj belső részénél szoktak vért venni vagy injekciót oda beadni?

Figyelt kérdés

Egész pontosan a kisujj belső oldalának az alján. Ott vékony a bőr és kicsit át is látszik az ér.

Nos, gyerek voltam még talán még ovis, vagy kicsit idősebb, mikor egyszer játék közben véletlenül észrevettem az említett helyen egy apró piros pöttyöt. Mint egy tűszúrás nyoma és emlékszem hogy eléggé lefagytam ezen és eléggé össze voltam zavarodva. Valamiért megakadt ezen a pöttyön a szemem és elgondolkoztam rajta.

A kérdés úgy jött most, hogy a napokban újra ott volt az ujjamon. Pontosan ugyan úgy, ugyan azon a helyen és eszembe jutott ez a gyerekkori eset. 1-2 napig ott volt a pötty, már elmúlt.

Nem véletlenül van az egészség témakörben!!

Mivel egyenlőre racionális magyarázatot keresek rá.

Szúnyog és egyéb csípés kizárva.


2023. szept. 24. 22:52
 1/5 anonim válasza:
100%
Az nem injekció hely. Nekem is van egy ugyan ilyen tűszúrásnyi pirospontom a mutató ujjamon a második ujjpercen, belső részen. Nem tudom hogy mitől alakul ki, de nekem sem látszik mindig, csak gyakran előjön. Fogalmam sincs hogy mi lehet ez de engem sosem zavart. Az 100% hogy nem csípés vagy injekció
2023. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van az egyik ujjamon ilyen pötty.
2023. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hátérdekes ez, remélem kiderül, mi is ez.

De ugyanott volt most is, ahol gyerekkoromban.

Csak az a fura, hogy akkor olyan különös gondolatokat keltett bennem. Ezért emlékszem rá annyira. Többi ujjamon sosem tűnt fel ilyen.

2023. szept. 24. 23:26
 4/5 Kólauborkával ***** válasza:

Valószínüleg valamikor megsérült és úgy gyógyult be, hogy az ered közel van a felszínhez.

Nekem konkréta a combomon van egy olyan, ami ki is látszik, igen az ér a börömön kívül fut egy fél mm-t.

Amikor megsérül ömlik is belöle a vér.

2023. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Emberen ilyen kis ereket nem szoktak megszúrni. Elméletileg nem lehetetlen, de az embernek vannak vérvételre és injekciózásra sokkal alkalmasabb vénái is, például a könyöknél vagy a kézháton. Vagy ha ezek nem elérhetőek akkor a lábfejen. Vagy ha ott se akkor a kulcscsontnál. Kistestű laborállaton (pl egér) muszáj ilyen kis ereket szurkálni, mert nekik nincs nagyobb. Emberen csak felesleges nehézségeket okozna ha túl kicsi eret szúrsz meg (pl lassan jönne a vér, vagy csak nagyon kis mennyiségű anyagot tudnál beinjektálni a véna szétpukkasztása nélkül).


"Mivel egyenlőre racionális magyarázatot keresek rá."


A racionális magyarázat erre az, hogy mindenki talál magán időnként ilyen apró sebeket, mert meg tudsz úgy sérülni, hogy nem veszed észre azonnal (nem okoz érezhető fájdalmat, vagy csak nagyon el vagy foglalva valamivel és egyszerűen nem tűnik fel), csak később látod a nyomát. Vagy csak valami apró gyulladás vagy bevérzés. Nem érdemes neki túl nagy jelentőséget tulajdonítani.

2023. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!