Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leszokás segítséggel vagy a...

Leszokás segítséggel vagy a nélkül?

Figyelt kérdés
Le tud szokni az ember saját maga orvosi segítség nélkül? Napi szinten 3sör 3 feles bemegy! A tervem hogy a héten nem iszom tegnap kezdtem (szabin vagyok csütörtöktől)! De totális megvonást nem ajánlják mert epilepsziát, rohamot lehet kapni! Akkor inni kell csak kevesebbet? Eddig 2 nap után annyi mellékhatás van hogy kis remegés, meg idegesebb vagyok! Nem szívesen mennék elvonóra! Ha sikerül itthon oldanám meg! De egyálltalán nem akarnék inni egy korgyot sem!

2023. szept. 29. 21:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
69%

Ennyi alkohol esetén semmiféle bajod sem lesz a totális elvonástól, legfeljebb nem érzed magad jól.

Epilepsziát eleve nem igazán kap senki elvonástól, de aki esetleg így járhat, ott a napi fél üveg tömény fölött van a fogyasztás, és sok éves függöség után.

2023. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
75%

A 3 sör és három feles valóban sokkal több a kívánatosnál, de még nem olyan nagy mennyiség, hogy delíriumod legyen.

Ha két napot kibírtál és nincs komolyabb elvonási tüneted, akkor simán menni fog már. Az első 4 nap a kritikus, de messze nem vagy súlyos állapotban. Ha hánysz, szédülsz, izzadsz, reszketsz, lázad van, hallucinálsz, akkor viszont azonnal mentő.

2023. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
76%
Hát, én ugyan gyógyszerekre iszom, de már csak sört, mégis legutóbb a mentő vitt el megvonással... Az ilyenkor szokásos: vérnyomás az egekben, brutál ájulásszerű szédülés, hányás, a remegést még sikerült az elején megállítani rivotrillal vénásan. Úgyhogy én nem merem egyik napról a másikra letenni a sört sem, inkább megpróbálom csökkentgetni, vagy gyengébbet inni.
2023. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Na hát kipróbáltam... Sajnos tegnapig bírtam...Elkapott valami pánikroham jellegű dolog! Remegtem a lábam zsibbadt, szédültem stb...Muszáj voltam meginni 1 sört meg felest akkor jobban lettem...Szóval most a napi 1 sör felessel tartom a szintet! Sajnos teljesen nem sikerült letenni! De jobb mint a semmi! Nekem már ez is siker!
2023. okt. 1. 12:44
 5/40 anonim ***** válasza:
67%
Hát én mondtam...:(
2023. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
81%
Amikor elkap a SZORONGÁS ez az egyik megvonási tünet, nem kell innod. El fog múlni. Tarts ki
2023. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
6# De szédültem legyengültem stb mint aki el akar ájulni...És azt mondták hogy rohamot is lehet kapni epilepsziát...Azt meg nem mertem kockáztatni pláne egyedül otthon hogy esetleg össze essek és ott vergődjek görcsösen a földön! Lehet lefekszek és elmúlik de kimerte bevállalni...Mert vértől rosszul vagyok de azt tudom hogy ver a víz, remegek szédülök, elsápadok és pár perc múlva elmúlik...De ettől az epilepsziás rohamtól féltem hogy elkap!
2023. okt. 1. 19:53
 8/40 Phoney ***** válasza:

"Elkapott valami pánikroham jellegű dolog!" Igen olyasmi, mivel ilyen mennyiségnél "csak" szorongásos tünetek vannak, a valódi pánikroham is az. Ez a pszichés függőség egyik legszemetebb húzása, amikor elhiteti veled, hogy neked valami testi bajod van, amire muszáj inni.


Ha nem vagy epilepsziás, akkor nem lesz tőle epilepsziás rohamod. Delirium tremensed lehetne, de ahhoz ez a mennyiség édeskevés, ahhoz a hét minden órájában ittasnak kéne lenni. Az az olyan emberekkel történik, akik már aludni is csak addig tudnak, amíg le nem esik a véralkoholszint, ezért reggeltől estig isznak, aztán este úgy bekarmolnak, hogy reggelig kitartson.

2023. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek megkockáztassam? Mert jólesett hogy bírtam egy darabig...Csak mondom attól a deliriumtol féltem hogy végzetes lehet...
2023. okt. 2. 11:49
 10/40 anonim ***** válasza:

Mióta iszol?

Nem hinném, hogy delíriumot kapsz.

Esetleg bevehetnél egy szem nyugtatót, amíg átvészeled

2023. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!