Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan bogár/rovar Magyaror...

Van olyan bogár/rovar Magyarországon, ami szívesen lakik vagy alakul át az emberben?

Figyelt kérdés

Ma munka közben olyan volt, mintha egy apró, nagyobb só szem méretű akármi belerepült volna az orromba. Egyből utána próbáltam kifújni, de nem láttam, és a zsepiben sem vettem észre. Azóta picit fura a bal orrüregem, de lehet csak placebo és már kijött az első fújásra.

A kérdés tehát adott. Van olyan szárnyas élőlény szerény országunkban, amely indokolja, hogy X időn belül látogassak meg egy egészségügyi intézményt?


Nem vagyok hipochonder amúgy, de ez azért egy kényelmetlen szituáció.



2023. okt. 11. 09:47
 1/8 A kérdező kommentje:

Pontosítva:

A jobb orrüregem, de a témában lényegtelen, melyik oldal.


Valamint a nagyobb só szem az nem kisebb kavics méretű, hanem 1-2mm kb.

2023. okt. 11. 09:49
 2/8 anonim ***** válasza:
A nyű, az biztos, a tetű. Férgek, a légy is belédpetézik, ha hagyod szerintem. De ez valószínüleg egy eltévedt muslinca volt és már lenyelted.. :D
2023. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Olyan nincs, ami pl orrüregben elvan, ezek általában bőr alá raknak petéket. Nem tudom Magyarországon most van-e ilyen, de régebben már emberben légylárvákat találtak. Nálunk nem létezik ilyen szűrővizsgálat, de a László Kórházban Budapesten foglalkoznak ilyen dolgokkal.
2023. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kullancs :D
2023. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fülbemászó
2023. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bogaras vénember leszel majd.
2023. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orrban nem, fülben igen. Akár darázs is berebül a fülbe, de legyek is előszeretettel másznak be. Unokatestvéremnek is bement egy rovar orvos szedte ki. De ezek nem laknak ott, viszont olyan létezhet, hogy egy hangya a fülbe lerak tojásokat, aztán jó darabig mászkálnak ki, mondjuk ez amerikában történt
2023. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alien? :D
2023. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!