Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülésre a leghatásosa...

Gerincferdülésre a leghatásosabb megoldás?

Figyelt kérdés

22 eves vagyok, nem csak ferde a gerincem hanem csavarodik is, eleg gaz. Nem faj,masok se nagyon veszik eszre de en latom es szornyen zavar.Jartam mar gyogytornara, volt fuzom, de abbahagytam mert nem lattam javulast.

Csontkovacs tenyleg hatasos? Mutetet javasoltak meg de jelenleg azt egyaltalan nem szeretnem

Szeretnek otleteket hallani, ami valoban hatasos.

Nyilvan tisztaban vagyok vele, hogy mar keso komolyabban foglalkozni vele:( de meg van bennem remeny, hogy helyre hozhato



2023. okt. 19. 05:48
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Gyógytorna
2023. okt. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%
Anno dolgoztam olyan helyen, ahol ilyen állapotokkal foglalkoztak. Ha már torzió is van, akkor ezen csontkovács nem fog tudni segíteni. Kérdés az is, hogy a gerincferdülés mi miatt van, születési, növekedési probléma, esetleg végtaghossz különbség? Sosem késő foglalkozni vele, ne emészd magad emiatt, de azt tudni kell, hogy a műtéten kívül végleges megoldás nincs. Nyilván egy ilyen műtétet nem szívesen vállal be az ember, ezt megértem, de a másik lehetőség az az, hogy így marad, viszont akkor gyógytorna állandóan kell legalább, erre egyébként vannak a neten útmutatók, otthon is végezhető. Az a legnagyobb gond, hogy a kor előrehaladtával a víztartalom egyre csökken, a vázizomzat renyhül folyamatosan, emiatt csak fokozódni fog a probléma, a statikai viszonyok romlanak alap esetben is, ez egy ilyen állapotban csak hatványozódni fog. Ezt kell mérlegelni.
2023. okt. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytorna és úszás, amit nekem eddig javasoltak.
2023. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!