Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez székrekedés vagy...

Mi lehet ez székrekedés vagy valami rosszabb?

Figyelt kérdés
Szeptember eleje óta elég nehez tudom a nagy dolgomat végezni. Általában 1-2 néha 3 naponta tudok vécézni de elég nehezen és nem valami sokat. Ma utánanéztem az interneten hogy mitől lehet és azt írják hogy a székrekedés lehet bélrák tünete is és most kicsit félek mert a nagyapámnak volt bélrákja. Meg azt is írják hogy a bélrák kialakulhat mozgáshiány és sok vörös hús evés miatt. De ezt meg kétlem mert igaz nem igazán sportolok semmit de azért vörös húst se szoktam rengeteget enni, meg azért néha szoktam egy kis gyümölcsöt vagy zöldséget is enni. Meg bélráknak más tüneteit nem érzékelem, nem vagyok fáradékony, se sápadt és nem sárgás a bőröm és nem látom azt hogy fogynék. Véres székletem nem volt soha ma volt egy kicsit sötétebb ezért elkezdtem egy kicsit félni megint. Inkább tényleg csak a székrekedés tüneteit érzékelem teltségérzet meg vécézés után is úgy érzem mintha még jönne valami de akár hogy is erőlködök nem jön semmi. Szerintetek mi lehet? Székrekedés ellen milyen gyógymósok vannak?

2023. okt. 22. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Foggyassz több rostot.
2023. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ne olvass az interneten ilyen dolgoknak utána mert rákos leszel. Szimplán igyál sok vizet, étkezz rendesen. A sötétebb széklet jele lehet az is ha több a vasad, én szedtem vasgyógyszert annó, tudom milyen hatása van. Meg lehet valamit sportolnod is kéne.
2023. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Először lehet menni egy proktológushoz(ő a segglyukat és a vastagbél alsó szakaszát vizsgálja). Már ott is derülhetnek ki dolgok. Ha nincs változás vagy rosszabb lesz akkor gasztroenterológus, aki ha szükségesnek látja, akkor csinál kolonoszkópiát. Tehát végig nézi a vastag belet. Addig is próbáld ki, hogy naponta vagy 2naponta eszel almát és répát, akár almát is és igyál elég vizet.
2023. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szorulás és hasmenés felváltva. Ez szokott lenni bélrák esetén. Azután bizonyos idővel evés után óramű pontossággal jönnek a görcsök. Ezek már tipikus béleltáródásos tünetek. Én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy éberen tükröztek, és láttam közbena monitor képét. Egy karfiol szerű valami volt, és vékony ceruzányi nyílás maradt a székletnek. Ez is meglátszott,amikor sűrűn volt olyan székletem, mint egy giliszta. A székszorulás önmagában egyébként nem tünet, mert nekem is van azóta is, amióta megműtöttek. (2000-őszén kb.) Egyek búzakorpát, meg talán még paraffin olajat is itatott velem a prof. Egyébként a kiszáradásnak van köze hozzá, mert az idei augusztusi nagy hőségben különösen gyakran volt szorulásom. Nem tudom, de a tökfőzelék, kelkáposzta nekem sem elég rost, csak a búzakorpa kell azokhoz is rendes széklethez. + Esetleg néha Salvus víz. Hashajtó a legkevésbé, mert azután újból csak jön a szorulás.
2023. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szorulást első körben mozgásszegény és rostszegény étrend szokott okozni, ha keveset iszol az még ront rajta. Minden nap kell enni - ha lehet többször - nyers zöldséget, gyümölcsöt + teljes kiőrlésű gabonákat, zabpehely, pékáru stb. Ha ennyire rossz a helyzet most próbáld meg azt, hogy minden reggel eszel egy pohár natúr joghurtot vagy kefírt, belekeversz egy evőkanál zabkorpát és egy kávéskanál szilvalekvárt vagy baracklekvárt, és minden nap egyél legalább egy almát + valami nyers zöldséget, ne reszeld le. Plusz legalább napi 2-2,5 liter folyadék, lehetőleg víz, vagy cukrozatlan gyümölcstea.
2023. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsit elkezdett javulni helyzet rengeteg csapvizet iszok meg elkezdtem zöldségeket is enni de vasárnap óta sötétebb színe van a székletemnek, akkor ez lehet azért van mert kicsit vasas a csapvíz?
2023. okt. 24. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Attol mert sotetebb nem kell megijedni. Az lehet a vastol is, vagy ha pl belsosegeket eszel attol is lehet. Pl maj meg ilyenek
2023. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat mindekitől. Hasznosak voltak a székrekedésem el is múlt. 1 hétig jó volt minden aztán most székrekedés helyett most minden második nap megy a hasam. Néha fáj egy kicsit. Valamikor meg mintha szúrna de ez csak 1-2 másodpercig szokott lenni. Igaz hogy megy a hasam sokszor de amúgy normális színe van és nem véres. Amikor kitörlöm akkor szokott pár ilyen morzsaszem nagyságú piros pötty lenni a papíron. De szerintem ehez nem tartozik. Valakinek van valami ötlete?
nov. 30. 21:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!