Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már gyógyszer függőségnek...

Ez már gyógyszer függőségnek számít? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve orvos által előírt módon szedett gyógyszer szedése is függőségnek számít?

Mindig pontosan az előírt adagot szedve, normális, józan életet élve mellette.

(Mentális problémákra való gyógyszerek)



2023. okt. 28. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha ilyenek mint rivó, xanax, fronya vagy társai akkor igen mert ezek legális drogok.
2023. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha "drog" akkor miért nem lesz tőle szétszórt, kába stb? Eleinte se volt belassulva sem, "csak" azóta normálisan funkcionál az élete.
2023. okt. 28. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Ez is függőség mert nélküle nem tud megfelelően működni. Viszont ez ebben az esetben nem fontos. Mind pl levegő függők vagyunk. Most van akinek 1-el több.

Általában az szokott a baj lenni hogy idővel nem hatnak, ha pedig emelik az adagolást akkor nem várt mellékhatások jönnek. Most akiről a kérdésben szó van ezek szerint nincs ilyen. Így akkor nincs probléma ezzel.

2023. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Azért nem kábul be stb tőle mert kis dózisban szedi, vagy tolerálja pont így a szervezet. Van aki beszed 15-20mg-ot azt ki van ütve ugyanezektől napokig. Ez hasonló mint a rendes drog, csak az adagoláson múlik. Ha valaki normálisan működik akkor no problem.
2023. okt. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha több mint 1 hónapja szeded akkor már függő vagy mert az agyad rá áll nem hogy 10 év.
2023. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a gyanúm, hogy nem nyugtatóról van szó, hanem antidepresszánsról. Az nem okoz kábaságot, nem kell emelni és nyugodtan szedhető évtizedekig is.
2023. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nyugtató és antidepresszánsok is.

Egyébként mindenkinek hasznosra jelöltem a válaszát.

2023. okt. 28. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Dehogy drog. Én pl pajzsmirigy miatt L-thiroxint szedek, mégsem vagyok "drogos,pedig ha nem szedném baj lenne. Ahogy azoknál is,akik azért szedik pl a Rivotril mert epilepsziások.
2023. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A függőségnek ehhez semmi köze, maga a hatóanyag az ami ezt okozza.
2023. okt. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy segít akkor ez legyen a lényeg, nem az hogy ki mit gondol.
2023. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!