Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El kellene kezdenem figyelni...

El kellene kezdenem figyelni a vérnyomásomra?

Figyelt kérdés

Sosem mértem aktívan, csak össze-vissza, szóval leírom miket tapasztaltam.


Tegnapi nap pl 138 volt. Egymás után kétszer is mértem, fél óra eltéréssel. Pontosan ugyanaz a szám jött ki. A mostani alkalmat még rá lehet fogni egyéb dolgokra, mert szörnyen stresszes időszakban vagyok, antibiotikumot szedek és ambuláns műtétem is volt.


Kb 2-3 hónapja egyik haveromnál mértem, ott is 136 volt, de rá pár perce már csak 127.


Egyszer a háziorvos is mérte, ott 139 volt. Persze erre is rá lehet fogni, hogy orvos, idegesség, de akkor is sok.


Ami ezekben egyezik, hogy mind automatával lett mérve. Amit üzemorvos mér évente kötelező jelleggel higanyos mérővel, azok szinte mindig 120 környékén mozognak +-5.


Ezek alapján gyanús, hogy kezd kialakulni nálam a magas vérnyomás? Érdemes lenne vennem otthonra egy mérőt, és mérni mondjuk egy hétig reggel-este, majd ezeket felírni?

28 éves, enyhe sportot űző férfi vagyok, 180 cm magas, 70 kiló. Nincs ismert/tartós betegségem.


2023. okt. 29. 21:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Pulzusom egyébként normális. Amennyire lehet hinni egy okosórának, a nyugalmi átlagom 67.
2023. okt. 29. 21:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Mennyi a dya érték? Melyik karon mérted? Az is számít, de ez nem sok a testalkatodhoz egyébként. Az okosóra nem tudom, hogy pontos-e, de lehet venni kb. 5-6 ezerért már elég jó pulzoximétereket, illetve ha lesz vérnyomásmérőd, akkor az is méri majd. Egy-egy mérések nem számítanak, szóval ez kb. csak akkor lenne mérvadó és akkor lehetne eldönteni van-e gond, ha legalább napi 3-4 mérés lenne 2 hétig.

"Ezek alapján gyanús, hogy kezd kialakulni nálam a magas vérnyomás?"

Egyáltalán nem.

2023. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Dya alatt az alsó számra gondolsz? 83 azt hiszem. Bal karon mértem.

Úgy tudom az apple elég nagy hangsúlyt fektet ezekre a szenzorokra, nyilván nem tűpontos, de valamennyire csak lehet hinni neki.


"de ez nem sok a testalkatodhoz egyébként"

Én úgy tudtam, hogy ez már a magas vérnyomás 1. foka.

2023. okt. 29. 22:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!